kategoria: Biznes
5 czerwiec 2024

Przedsiębiorcy z regionu wezmą udział w misjach gospodarczych w różnych częściach świata

zdjęcie: Przedsiębiorcy z regionu wezmą udział w misjach gospodarczych w różnych częściach świata / pixabay/4634538
Około 300 dolnośląskich przedsiębiorców weźmie udział w misjach gospodarczych organizowanych przez samorząd województwa w różnych częściach świata w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”. To druga edycja przedsięwzięcia umożlwiającego firmom z regionu udział w dużych wydarzeniach biznesowych – m.in. targach nowych technologii.
REKLAMA

W środę przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego poinformowali o rozpoczęciu kolejnej edycji projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”. W połowie czerwca zorganizowana zastanie misja gospodarcza na targi „Collision 2024” w Toronto, gromadzące firmy z branży IT i nowych technologii.

Marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz podkreślił podczas konferencji prasowej, że misje gospodarcze organizowane przez samorząd województwa mają pomóc małym i średnim firmom oraz startupom z regionu w zaistnieniu na światowych rynkach. „Udało nam się sformować grupę ambitnych, wybitych przedsiębiorców z Dolnego Śląska, którzy są otwarci na nowe rynki, na nowe wyzwania” – powiedział Gancarz.

Marszałek podkreślił, że widać efekty prowadzonych wcześniej misji gospodarczych. To m.in. kontrakty podpisane przez uczestników „Going Global”. „Ale to też budowa marki Dolnego Śląsk i przedsiębiorstw działających w regionie” – wyjaśnił Gancarz.

Wicemarszałek Michał Rado zwrócił uwagę, że „Going Global” to przede wszystkim szansa dla dolnośląskich firm na nawiązanie kontaktów biznesowych w różnych państwach świata. „W tej edycji planujemy 28 wyjazdów, m.in. do Tajpej, Hongkongu, USA czy Kanady, ale również mamy kierunku europejskie – Amsterdam czy Brema. Mamy nadzieję, że w nowej edycji projektu weźmie udział 300 przedsiębiorców” – powiedział Rado.

„Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” to projekt finansowany w głównej mierze ze środków unijnych. W ramach pierwszej odsłony tego przedsięwzięcia dolnośląscy przedsiębiorcy, w tym wiele startupów, uczestniczyli m.in. w jednych z największych na świecie targach gier komputerowych - Tokyo Game Show czy targach Gitex 2022 w Dubaju – poświęconych technologii korporacyjnej i globalnej transformacji cyfrowej.

Pieniądze z budżetu „Going Global” przeznaczane są na organizację i pokrycie kosztów udziału dolnośląskich przedsiębiorstw w międzynarodowych targach, konferencjach, misjach gospodarczych oraz kampaniach promocyjnych. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.5°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany