29 wrzesień 2022

Zwrot środków z systemu viaTOLL - do 30 września

zdjęcie: Zwrot środków z systemu viaTOLL - do 30 września / fot. PAP
fot. PAP
Wnioski o zwrot środków z nieczynnego już systemu poboru opłat drogowych viaTOLL można składać do piątku 30 września - poinformowała PAP Katarzyna Paterak-Kondek, zastępca dyrektora Departamentu Poboru Opłat Drogowych w Ministerstwie Finansów.
REKLAMA

Dodała, że dotychczas zwrócono lub przeksięgowano na konto w nowym systemie e-TOLL około 33,6 mln zł.

Chodzi o zwrot kaucji za urządzenia pokładowe viaBOX (OBU) montowane w samochodach oraz zwrot środków pozostałych na koncie w systemie viaTOLL. Pieniądze te mogą zostać zwrócone na bankowe konto użytkowania lub przeksięgowane na jego konto w działającym obecnie systemie poboru opłat e-TOLL.

"Wniosek o zwrot środków z systemu viaTOLL należy złożyć do piątku 30 września 2022 roku. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane, a środki zostaną przekazane do Krajowego Funduszu Drogowego" - powiedziała Paterak-Kondek.

Jak wyjaśniła, użytkownicy nie muszą zwracać samych urządzeń OBU - wystarczy, że do wniosku dołączą zdjęcie, na którym będzie widoczny numer identyfikacyjny urządzenia.

"Dla skutecznego złożenia wniosku potrzebne jest, w przypadku żądania zwrotu kaucji, dołączenie zdjęcia urządzenia, na którym będzie widoczny jego numer identyfikacyjny, oraz wypełniony i podpisany formularz, który jest dostępny na naszej stronie internetowej" - powiedziała zastępca dyrektora Departamentu Poboru Opłat Drogowych.

Paterak-Kondek poinformowała, że dotychczas złożono ok. 167 tys. wniosków dotyczących zwrotu niewykorzystanych środków pozostałych na kontach viaTOLL lub przeksięgowania kaucji, z czego około 42 tys. pozostało do rozpatrzenia.

Przekazała też, że jak dotąd dokonano zwrotów lub przeksięgowań na konto w nowym systemie e-TOLL w wysokości około 33,6 mln zł.

"Dotychczas przekazaliśmy użytkownikom, z tytułu zwrotu kaucji, zwrotu salda, czy przeksięgowania około 33,6 mln zł" - powiedziała. Wyjaśniła, że zwrotowi podlegają środki, jakie użytkownik miał na koncie 30 września 2021 roku, czyli ostatniego dnia przed wyłączeniem starego systemu poboru opłat viaTOLL.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-0.6°C
wschód słońca: 07:42
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-09 14:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 19:15
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany