kategoria: Budownictwo
31 maj 2024

Miasto planuje budowę czwartego aquaparku

zdjęcie: Miasto planuje budowę czwartego aquaparku / pixabay/3828274
Na osiedlu Lipa Piotrowska powstanie nowy aquapark - przekazali miejscy urzędnicy. Będzie to czwarty tego typu obiekt we Wrocławiu. Oprócz głównego parku wodnego powstały do tej pory dwie filie - na osiedlach Brochów i Zakrzów.
REKLAMA

Jak przekazali urzędnicy, nowy aquapark ma powstać przy zespole szkolno-przedszkolnym. Ma służyć mieszkańcom osiedla, które w ostatnich latach szybko się rozwija.

"Najbardziej zmniejszymy ruch na drogach, jeśli różne ważne dla mieszkańców miejsca będą dostępne niedaleko domu. Stąd decyzja o umiejscowieniu na Lipie - właśnie w pobliżu powstającej szkoły - aquaparku osiedlowego. Taka sama zasada działa na Zakrzowie, aquapark obok szkoły" - wskazał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Urzędnicy zaprezentowali wstępne plany nowej pływalni, która ma być podobna do tych funkcjonujących na osiedlach Brochów i Zakrzów. Oprócz strefy basenów, w ramach inwestycji ma powstać kompleks sportowo rekreacyjny, sale fitness i saunarium. Basen zewnętrzny ma mieć część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych dzieci.

Urzędnicy nie podali na razie, ile może kosztować inwestycja. Podobny aquapark na Brochowie kosztował ok. 43 mln zł, a ten na Zakrzowie - 39,5 mln zł.

Pierwszy aquapark we Wrocławiu powstał w 2008 roku. W 2022 roku otwarto filię na osiedlu Brochów, dobiegła końca budowa kolejnego zespołu basenów na Zakrzowie - ma być otwarty jeszcze w tym roku. Prezes Wrocławskiego Parku Wodnego podkreślił, że w zeszłym roku odnotowano kolejny rekord frekwencji wynoszący 2 mln gości.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.5°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany