kategoria: Budownictwo
28 kwiecień 2023

Nowe szyny, rozjazd i nawierzchnia. Od soboty tramwaje wracają na skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Małachowskiego

fot. nadesłane
Tramwaje wrocławskiego MPK znów będą kursować przez skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Małachowskiego. 28 kwietnia zakończył się remont, który przewoźnik przeprowadził w ramach programu #TORYwolucja. Tramwaje powrócą na tę trasę już od jutra.
REKLAMA
Prace remontowe na skrzyżowaniu rozpoczęły się 1 kwietnia. W tym czasie wykonawca robót zdołał wymienić aż 400 metrów toru pojedynczego torowiska, zamontował zupełnie nowy rozjazd tramwajowy oraz wylał nową nawierzchnię asfaltową, która przykryła wytrzymałą podbudowę z betonu.

Dzięki nowym szynom przejazd przez skrzyżowanie będzie bardziej komfortowy, zarówno dla pasażerów tramwajów, jak i kierowców, którzy będą chcieli skręcić z ulicy Pułaskiego w ulicę Małachowskiego.

Co również ważne, zamontowany rozjazd jest w pełni elektroniczny, a to oznacza, że zmiana kierunku jazdy dla tramwajów nie będzie wymagać od motorniczego wyjścia z kabiny i manualnej zmiany przełożenia. Dodatkowo rozjazd został wyposażony w system ogrzewania, dzięki czemu w trakcie intensywnych opadów śniegu przejazd nie będzie utrudniony.

Wartość wszystkich prac wyniosła 1 600 000 złotych.

Zgodnie z obietnicą udało nam się zakończyć te prace przed długim weekendem majowym. Oddajemy kolejny fragment wyremontowanego torowiska, aby polepszyć komfort podróży w tej części miasta. To jednak nie koniec zadań w ramach tegorocznej Torywolucji, bo już za kilka tygodni ekipy torowców pojawią się na ulicy Legnickiej, gdzie przebudujemy kluczowy fragment torowiska od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do ulicy Niedźwiedziej – mówi wiceprezes MPK Wrocław Przemysław Nowicki.   

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej od 29 kwietnia

Tramwaje linii 16 pojadą w obu kierunkach od ul. Hubskej przez ul. Glinianą, Borowską, Peronową, Piłsudskiego, Małachowskiego do ul. Pułaskiego.

Tramwaje linii 70 powrócą do kursowania przez ul. Pułaskiego oraz Małachowskiego w relacji Poświętne - Grabiszynek/Ojca Beyzyma - Poświętne.

Kursy linii 716 zostaną skrócona do relacji Dworzec Główny (Stawowa) – Park Południowy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
14.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany