16 listopad 2023

Saperzy kontynuują usuwanie niewybuchów z placu budowy przy ul. Horbaczewskiego

zdjęcie: Saperzy kontynuują usuwanie niewybuchów z placu budowy przy ul. Horbaczewskiego / pixabay/6845347
Saperzy kontynuują w czwartek akcję usuwania niewybuchów z placu budowy przy ul. Horbaczewskiego 16 we Wrocławiu. W środę zabezpieczono tam ponad 334 pociski oraz 88 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej.
REKLAMA

Teren budowy przy ulicy Horbaczewskiego we Wrocławiu został zabezpieczony przez policję, po tym jak w środę pracownicy znaleźli tam osiem pocisków z czasów II wojny światowej.

Akcję usuwania niewybuchów prowadzą saperzy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Okazało się, że pocisków z okresu II wojny światowej na placu budowy jest dużo więcej niż tych, które pierwotnie tam znaleziono.

Rzecznik Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu kpt. Marek Gwóźdź przekazał w czwartek PAP, że do tej pory saperzy na placu budowy zabezpieczyli 334 pociski o średnicy 105 mm oraz 88 granatów moździerzowych. „To amunicja, która jest nieuzbrojona” – powiedział rzecznik.

Dodał, że w czwartek akcja saperska jest kontynuowana, a żołnierze spodziewają się, iż amunicji z okresu II wojny światowej na placu budowy przy Horbaczewskiego może być dużo więcej. „Trudno powiedzieć, czy działania tam prowadzono dziś się zakończą” – dodał kpt. Gwóźdź.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1.6°C
wschód słońca: 07:32
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-02 11:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 13:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany