6 listopad 2023

14-latek usłyszał zarzut ws. dewastacji szkoły w Wałbrzychu

zdjęcie: 14-latek usłyszał zarzut ws. dewastacji szkoły w Wałbrzychu / pixabay/1391025
Szkoła podstawowa na osiedlu Podzamcze w Wałbrzychu została kilka razy ostrzelana metalowymi kulkami z pneumatycznej procy. W efekcie trwającego wciąż śledztwa zarzuty dewastacji usłyszał 14-latek - poinformowała policja.
REKLAMA

Oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Wałbrzychu komisarz Marcin Świeży poinformował w poniedziałek, że gdy przed kilkoma tygodniami doszło do ostrzelania budynku, stłuczenia szyb w szkole policjanci nie ustępowali w działaniach zmierzających do ustalenia sprawcy lub sprawców dewastacji.

„Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze rozpytali wielu mieszkańców dzielnicy Podzamcze na okoliczność zaistniałych wydarzeń. Sprawdzali każdą, nawet wydającą się najmniej istotną informację, by w końcu nastąpił jakiś przełom. Następnie przyszedł czas na zatrzymania i kolejne czynności procesowe w postaci przesłuchań. Wśród wytypowanych do tej chwili osób znaleźli się 65-latek z dzielnicy Podzamcze oraz kilkoro nieletnich” - powiedział policjant.

Dodał, że jeden z nieletnich - 14-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Jednak to nie koniec czynności, gdyż nie zostały jeszcze wyjaśnione wszystkie okoliczności tej niebezpieczniej sytuacji.

W trakcie przeprowadzonych przeszukań, mundurowi zabezpieczyli przedmioty, które mogły zostać użyte do popełnienia zgłoszonych przestępstw. Zostaną one teraz poddane dodatkowym ekspertyzom wykonanym przez biegłych. Chodzi tu m.in. o kolejne metalowe kulki, proce oraz sprzęt typu air soft gun.

„Celem nadrzędnym dla policjantów jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom uczęszczającym do tej placówki oświatowej, ale także wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha. Kwestią czasu jest tylko wyjaśnienie pełnych okoliczności zaistniałych zdarzeń i zatrzymanie wszystkich osób podejrzanych o związek z tą sprawą” - powiedział policjant.

Jak podawały lokalne media, jedna z wystrzelonych kulek minimalnie minęła głowę jednej z uczennic w trakcie lekcji prowadzonej w szkole. (PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
20.7°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany