Academic Box we Wrocławskim Parku Technologicznym

fot. nadesłane
Dziś we Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Fabrycznej zaprezentowano pilotażowy program wsparcia naukowych kół studenckich.
Koronawirus
dolnośląskie
2970
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Na przestrzeni tysiąca metrów, podzielonej na osiem stanowisk, studenci z uczelnianych zespołów naukowych będą pracowali nad swoimi projektami. Atutem jest wspólna przestrzeń i możliwość kooperacji, a także sąsiedztwo oraz sąsiedztwo dużego biznesu.

Inicjatorem powstania akademickiej przestrzeni warsztatowo - koncepcyjnej jest Jacek Sutryk - prezydent Wrocławia, który jeszcze jako dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, odwiedził festiwal kół naukowych Politechniki Wrocławskiej.

- W tym miejscu tkwi gigantyczny kapitał intelektualny studentów. Zastanawiałem się, jak wesprzeć ich działania. Kiedy niedługo potem odwiedziłem Wrocławski Park Technologiczny, to pojawiła się myśl, że właśnie WPT może być dla młodych innowatorów dobrym miejscem do pracy i rozwoju. Tu ich pomysły mogą się materializować – przekonywał prezydent Sutryk. - Wrocław jest miastem akademickim. Academic Box pokazuje, że to nie jest pusty slogan. My tę akademickość wypełniamy treścią - dodał prezydent.

Z kolei Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego podkreślał: - Nasza firma przez udział w tym przedsięwzięciu staje się bogatsza w możliwości i doświadczenia. To, co tu się będzie działo, traktujemy jako pewnego rodzaju preinkubację, punkt wyjścia do narodzin nowych start-upów - dodał Potocki.

Podcza spotkania prezydent Jacek Sutryk zapowiedział również uruchomienie programu grantów dla kół naukowych. Z budżetu miasta przeznaczono na to rozwiązanie dwa mln zł.

Procedury konkursowe nadzoruje Wrocławskie Centrum Akademickie, instytucja pośrednicząca w relacjach miasta i środowiska akademickiego. Wnioski o dofinansowanie można składać od 1 marca.

- O dofinansowanie projektów ubiegać się koła naukowe albo grupy studentów realizujących wspólny projekt naukowy - wskazuje Tomasz Janoś, dyrektor Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi. –Kwota grantu to pięć tysięcy złotych, lecz w wyjątkowych przypadkach, np. w związku z realizacją projektów międzynarodowych, komisja konkursowa może przyznać wyższe dofinansowanie - dodaje Janoś.

Wszystkie dostepne boxy zostały zajęte przez koła i zespoły naukowe z Politechniki Wrocławskiej. Wśród nich, są te z największymi sukcesami, również w skali międzynarodowej, m.in. PWR Racing Team, SKN In Space, Akademicki Klub Lotniczy, KN Pojazdów i Robotów Mobilnych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2970
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany