patronat medialny

CodersCamp - zostań programistą webowym razem z CodersCrew

fot. nadesłane
Już 18 lipca wystartuje czwarta edycja CodersCamp - największego otwartego kusru programowania webowego we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie CodersCrew.
REKLAMA
W ramach  3-miesięcznego kursu, każdy z uczestników zyska szansę poznania programowania webowego od najbardziej podstawowych zagadnień pozwalających na tworzenie prostych stron internetowych po technologie umożliwiające pisanie złożonych aplikacji webowych.

Uczestnicy CodersCamp będą mogli liczyć na wiele form zdobywania i sprawdzania swojej wiedzy, z których najważniejsze to:
  • 28 zestawów materiałów w postaci artykułów, filmów oraz gier zebranych w formie prostej, interaktywnej listy,
  • praca w 8-osobowych grupach przy pełnym wsparciu ze strony doświadczonego mentora,
  • zrealizowanie projektu indywidualnego oraz aż 4 projektów zespołowych i opublikowanie ich w sieci.

Poprzednia edycja kursu zakończyła się ogromnym sukcesem. Kurs zgromadził prawie 2 tys osób chętnych rozpocząć naukę programowania. Spośród zgłoszeń wybraliśmy 176 osób, które wraz z mentorami utworzyły 22 zespoły. Efektem ciężkiej pracy były zaawansowane projekty, które zostały zamieszczone na platformie jednego z partnerów.

Kurs ukończyło 91 osób, a aż 63 otrzymało certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Podsumowaniem CodersCamp był hackathon, którego współorganizatorem była firma LiveChat. Podczas hackathonu uczestnicy kursu mieli okazję skonfrontować zdobytą wiedzę w praktyce, zdobyć nowe, cenne doświadczenia w kodowaniu i spotkań doświadczonych programistów. Poza dobrą zabawą i cennymi doświadczeniami uczestnicy mieli okazję wygrać nagrody pieniężne o łącznej wartości 11 tys złotych ufundowane przez współorganizatora - firmę LiveChat.

Wartość merytoryczna kursu została potwierdzona zarówno przez doświadczone firmy z branży IT: Divante, ChallengeRocket, Zavent, Accesto, jak i Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości. Kurs odbył się przy wsparciu trzech największych wrocławskich uczelni wyższych: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Więcej szczegółów dotyczących kursu znajdziecie bez problemu na stronie https://coderscamp.pl.

Jeśli już teraz czujecie, że chcecie spróbować swoich sił jako programiści koniecznie dołączcie do wydarzenia https://www.facebook.com/events/380006985948128/, aby nie przegapić rozpoczęcia rekrutacji.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany