5 czerwiec 2024

Około 1700 wolnych miejsc w przedszkolach w II etapie rekrutacji

zdjęcie: Około 1700 wolnych miejsc w przedszkolach w II etapie rekrutacji / pixabay/5020226
W środę 5 czerwca o godz. 12 ruszył II etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli - przekazali urzędnicy. Na maluchy czeka ok. 1700 miejsc, podczas przydzielania dzieci do placówek będą się liczyć punkty rekrutacyjne. Zgłoszenia można wysyłać do 7 czerwca do godz. 15.
REKLAMA

II etap rekrutacji ruszył w środę o godz. 12. W elektronicznym systemie należy podać niezbędne dane dotyczące dziecka i rodziców, a także zaznaczyć spełniane kryteria i dodać załączniki. Wnioski można składać do 7 czerwca do godz. 15.

"W II etapie rekrutacji mamy wolnych ok. 1700 miejsc we wrocławskich przedszkolach. To więcej niż w latach ubiegłych. Co oznacza, że dla każdego zrekrutowanego malucha będzie miejsce we wrocławskiej placówce. Oczywiście nie zawsze możemy zagwarantować, że będzie to przedszkole najbliżej miejsca zamieszkania" - przekazał Marcin Miedziński z departamentu edukacji urzędu miejskiego Wrocławia.

Podobnie jak podczas pierwszego etapu, na formularzu wskazać można trzy placówki. W I etapie spłynęło 4650 zgłoszeń, z czego w 4278 przypadkach dziecko zostało skierowane do przedszkola pierwszego wyboru.

"Dla nas to niezwykle ważne, że z roku na rok coraz wyższy odsetek dzieci przyjętych jest do przedszkoli pierwszego wyboru w I etapie rekrutacji. W tym roku to aż 92 proc. To między innymi dzięki temu, że we Wrocławiu od lat powstają nowe placówki" - ocenił Marcin Miedziński.

Podczas przydzielania miejsc liczą się punkty rekrutacyjne. Przydziela się je m.in. za posiadanie rodzeństwa w wybranej placówce, niepełnosprawność kandydata lub rodzica, czy płacenie podatków w mieście.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.5°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany