13 październik 2021

Uniwersytet Wrocławski rozszerza współpracę z uczelniami w regionie

fot. PAP
Uniwersytet Wrocławski podpisał umowę formalizującą współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie. Uczelnia chce także poszerzać współpracę z innymi ośrodkami w regionie i tym samym umacniać swoją pozycję jako znaczące środkowoeuropejskie centrum badawcze i dydaktyczne.
REKLAMA

Na początku października przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczyli w Dreźnie w międzynarodowej konferencji „Cross-border innovation for the Central European region(s)”, dotyczącej zacieśniania współpracy naukowej w ramach Niemiecko-Polsko-Czeskiej Platformy Nauki.

Podczas konferencji wrocławska uczelnia podpisała umowę formalizującą współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie. „Jest to dla nas ważny partner regionalny. Mamy nadzieję, że podpisana umowa pozwoli nam intensywniej działać w sprawie wymiany studentów i pracowników. Chcielibyśmy rozwijać wspólne projekty naukowe, szczególnie w ramach programu Horyzont Europa” – wyjaśniła prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych prof. Patrycja Matusz.

Profesor podkreśliła przy tym, że uczelni bardzo zależy na wzmacnianiu współpracy z partnerami z Europy Środkowej. „Drezno jest naszym naturalnym partnerem. Uniwersytet Techniczny ma bardzo wysoką pozycję w międzynarodowych rankingach. Chcielibyśmy także umacniać naszą współpracę z Brnem. Jest to uniwersytet, któremu udało się bardzo poprawić pozycję międzynarodową. Wola współpracy jest bardzo duża, co daje szansę na wzajemne korzystanie z doświadczeń” – dodała prof. Matusz.

Wrocławska uczelnia współpracuje już z uniwersytetem w Brnie m.in. w zakresie wymiany studenckiej czy prowadzenia projektów badawczych.

Podczas konferencji przedstawiono także działania centrum CASUS (Center for Advanced Systems Understanding) z siedzibą w Goerlitz. W działalności tej jednostki Uniwersytet Wrocławski ma znaczący udział od początków jej istnienia. W Dreźnie podpisano umowę o rozszerzeniu współpracy między CASUS a UWr, która jeszcze bardziej wzmocni pozycję uczelni. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ agt/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-02-08 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-10 19:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-16 19:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany