Zadbajmy o kartę rowerową

zdjęcie: Zadbajmy o kartę rowerową / pixabay/2731096
Wrocław od kilku lat prowadzi dodatkowe zajęcia w szkołach podstawowych z instruktorami rowerowymi, które przygotowują dzieci do jazdy w ruchu drogowym. Są to zajęcia zarówno teoretyczne i praktyczne. W tym roku odbyły się pierwsze egzaminy w stylu holenderskim, które dodatkowo potwierdzają umiejętności dzieci w jeździe rowerem. Jak wskazuje doświadczenie, oferta edukacyjna we Wrocławiu jest najlepsza pod tym względem w całej Polsce.
REKLAMA
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa w kooperacji z wrocławskimi szkołami i Urzędem Miasta najpierw uczy dzieciaki, a potem przeprowadza szkolenia praktyczne i egzaminy. Efekty tej pracy są tak dobre, że chcemy, by teraz system zaczął obejmować wszystkich wrocławskich uczniów.

Jutro pierwsze takie spotkanie dla wrocławskich nauczycieli. A Wrocławska Inicjatywa Rowerowa promując tzw. egzaminy holenderskie (w ruchu ulicznym) rozpoczyna dyskusję na temat konieczności zmian w polskim prawie, by egzaminy jakie prowadzi Wrocław i kilka innych dużych miast (tu liderem jest Lublin) były normą w całej Polsce. Chcemy o tych kwestiach porozmawiać z Państwem jutro w czasie konferencji prasowej z okazji inauguracji kampanii informacyjnej:

Zadbajmy o Kartę Rowerową – Zadbajmy o Bezpieczeństwo na Rowerze!

Data: 30 listopada godzina: 12:30
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolnym nr 21 (SP32) przy ul. Kłodzkiej 40.

Podczas konferencji podsumujemy rowerowe działania edukacyjne we Wrocławiu w bieżącym roku oraz przedstawimy bogatą ofertę wsparcia ze strony Gminy Wrocław przygotowaną dla dzieci i młodzieży szkolnej na rok 2023.

Na konferencji  padną też odpowiedzi na kilka bardzo ważnych z punktu widzenia szkół i nauczycieli, a zwłaszcza rodziców, pytań, takich jak:
  • Jakie są konsekwencje braku posiadania karty?
  • Od czego realnie zależy bezpieczeństwo rowerzysty?
  • Dlaczego i w jaki sposób należy zreformować kartę rowerową?
  • Jak edukacja rowerzystów wygląda w krajach, które robią to najlepiej i co z tych wzorców zostało już przeszczepione na grunt polski i wrocławski?

Konferencja odbędzie się przy okazji szkolenia dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego zorganizowane przez Wrocławski Urząd Miejski i Wrocławską Inicjatywę Rowerową.

W spotkaniu z dziennikarzami wezmą udział przedstawiciele Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, Magistratu i szkół uczestniczących w programie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-6.1°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 16:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-02-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany