18 listopad 2019

Bycie eko coraz łatwiejsze. Ale czy tańsze?

W Warszawie otworzono nowy sklep sieci Carrefour, który dedykowany jest tym, którzy chcą dbać o środowisko i swoje zdrowie. Portal WP postanowił prześwietlić jego ofertę.
Koronawirus
dolnośląskie
2970
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Półki nowej placówki handlowej usytuowanej w centrum stolicy wypełniają towary opatrzone napisami bio, eko, bez glutenu, bez laktozy - zauważa portal. Spora część asortymentu to produkty wegetariańskie i wegańskie. Ceny okazują się akceptowalne. Niektóre z nich, na przykład w przypadku makaronów, słodyczy czy gotowych dań nie odbiegają od tych marketowych, choć zdarzają się odstępstwa. Bywa, że za jakiś produkt normalnie kosztujący kilka złotych, trzeba zapłacić kilkanaście.

Carrefour chce zdemokratyzować zdrową żywność i przekonać klientów, że każdy może mieć dostęp do ekologicznych produktów, których wybór nie powoduje dylematu ekonomicznego. Jednak w tej ekologicznej kampanii, jak zauważa portal, czasem zdarzają się niekonsekwencje. Dążenie do ograniczenia plastiku nie zawsze  nie udaje się realizować - tworzywa nie można wyeliminować kompletnie, na przykład nie ma czym zastąpić jednorazowych rękawiczek do pieczywa.
Warto jednak zaznaczyć, że sklep podejmuje działania, by skończyć z marnowaniem żywności na dużą skalę. Produkty z kończącym się terminem przydatności do spożycia będą odkładane na osobną półkę i sprzedawane po obniżonej cenie.


Źródło: WP finanse
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2970
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany