1 październik 2019

Dziś największa debata wyborcza o ekologii na Dolnym Śląsku!

W imieniu Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA oraz Fundacji WWF Polska mamy zaszczyt zaprosić Państwa na debatę organizowaną w ramach cyklu „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”, znanego już szerzej pod nazwą #EKOPATRIOCI. Spotkanie z udziałem polityków, mediów oraz przedstawicieli lokalnych społeczności to nasz sposób na stworzenie przestrzeni, w której wyborcy mogą zapytać kandydatów do Sejmu i Senatu o ich plany i pomysły na skuteczną walkę z trwającym kryzysem ekologicznym.
REKLAMA
Tej jesieni, Fundacja WWF Polska i Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, wraz z innymi organizacjami przeprowadzi kilkadziesiąt otwartych spotkań, które będą okazją do zaangażowania się w dyskusję o realnych zagrożeniach środowiskowych, z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy i włodarze poszczególnych regionów Polski. Najważniejszym celem spotkań jest wspólne poszukiwanie rozwiązań tych problemów poprzez konkretne zmiany systemowe.

Wiemy, że inwestycja w ochronę naszego dziedzictwa naturalnego jest konieczna i opłacalna, a jeśli nie zaczniemy wspólnie działać już teraz, nasze warunki życia do 2050 roku drastycznie się pogorszą. Rzeczywistość obywateli Polski w perspektywie 30 lat została przedstawiona w raporcie pt. „2050 Polska dla pokoleń.” przygotowanym przez renomowaną, międzynarodową firmę doradczą Boston Consulting Group na zlecenie WWF Polska: https://ekopatrioci.pl/wpcontent/uploads/2019/04/2050_Polska_dla_pokolen.pdf. Jak wynika z jej analizy, przyjazne środowisku reformy wymiernie wpłyną na podniesienie jakości życia ludzi w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa obecności oraz aktywnym udziale w dyskusji wspólnie wypracujemy rekomendacje działań na rzecz naszego godnego życia i natury. Zachęcamy do dołączenia do naszej inicjatywy i przejęcia realnego wpływu na stan polskiej polityki środowiskowej. Będziemy zobowiązani, jeżeli zechcą Państwo aktywnie włączyć się w rozpowszechnianie informacji na temat debat, zwłaszcza przez swoje kanały społecznościowe. Im bardziej zaangażujemy potencjalnych odbiorców, tym większą mamy szansę na wywarcie faktycznego wpływu na politycznych decydentów. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie: https://ekopatrioci.pl/#debaty (zakładka: Debaty, link: Harmonogram debat). Harmonogram będzie na bieżąco aktualizowany.

Do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich największych komitetów wyborczych. Debaty będą transmitowane na żywo. Wstęp na debaty jest wolny.


01 października 2019 r. w godzinach 17:00 - 19:30 Debata odbędzie się debata w Hotelu Perła przy ul. Jana Sinapiusa 12 w Oleśnicy.

Swój udział dotychczas potwierdzili czołowi kandydaci i kandydatki z okręgu Wrocławskiego:

- Małgorzata Tracz, Partia Zieloni, nr 2 na liście KO
- Jacek Protasiewicz, nr 1 na liście PSL
- Marta Stożek, Razem, nr 2 na liście SLD
- Jarosław Obremski, PiS, kandydat do Senatu
- Krzysztof Tuduj, nr 1 na liście Konfederacja Wolność i Niepodległo
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-20 19:30
miejsce
Strefa Kultury Studenckiej,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 19:00
miejsce
Cafe Niebo, Wrocław, ul. Ruska 51
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 21:00
miejsce
Boogie Club, Wrocław, ul. Ruska 51
wstęp biletowany