KRUK dla Ziemi – Pożyteczne owady we Wrocławiu

fot. nadesłane
Spółka KRUK dołączyła do grona firm zaangażowanych w działania lokalne związane z ratowaniem środowiska naturalnego. Wolontariusze firmy we współpracy z wrocławskim EkoCentrum zbudowali hotele dla owadów, które zostały rozmieszczone w różnych częściach Wrocławia. Budki te to nic innego, jak domki dla najważniejszych dzikich zapylaczy, takich jak pszczoły murarki, trzmiele czy motyle, które przez coraz większe zmiany środowiska są narażone na wyginięcie.
Owady zapylające są ważną częścią ekosystemu. Dzięki nim mamy miód, warzywa czy owoce. Wiele tych pożytecznych owadów jest jednak zagrożonych wyginięciem. Wszystko to za sprawą przemian klimatycznych, które m.in. są wynikiem działalności człowieka.

- W tym roku od 29 lipca żyjemy na koszt Ziemi, dlatego w ramach naszych akcji związanych z ochroną środowiska naturalnego postanowiliśmy wesprzeć odnowę populacji owadów zapylających. Wiemy, jak ważne są takie działania, które dążą do zrównoważenia rozwoju technologicznego z naturalnymi możliwościami odnawiania się środowiska naturalnego  – komentuje Agnieszka Salach z Grupy KRUK.

W tym roku od 29 lipca wszyscy żyjemy na koszt Ziemi. W ciągu siedmiu miesięcy wykorzystaliśmy zasoby naturalne naszej planety, które miały wystarczyć nam na rok.

Jako jeden z sygnatariuszy United Nations Global Compact – organizacji, która powstała z inicjatywy sekretarza generalnego ONZ – KRUK S.A. wspiera różne działania na rzecz ochrony środowiska.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2975
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 16:30
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-16 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany