kategoria: Ekologia
4 grudzień 2023

na słupa - nowa metoda procedowania ustaw przez PO

zdjęcie: na słupa - nowa metoda procedowania ustaw przez PO / fot. PAP
fot. PAP
"Na słupa" - nowa metoda procedowania ustaw przez PO. Donald Tusk rozpoczął grę, którą wszyscy doskonale znamy - powolne niszczenie swoich koalicjantów. Finał tej gry też wszyscy znamy - napisał w poniedziałek na platformie X szef MON Mariusz Błaszczak.
REKLAMA

Grupa posłów Polski 2050-TD i KO 28 listopada wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, przedłużający zamrożenie cen energii do 30 czerwca 2024 r., który zawiera także przepisy liberalizujące stawianie farm wiatrowych i wiatraków w Polsce.

Minister obrony narodowej we wpisie na platformie X odniósł się do wypowiedzi posłanki Polski 2050 Pauliny Hennig-Kloski.

Hennig-Kloska pytana w Polsat News o to, kto literalnie przygotował tekst tej ustawy, odpowiedziała: "Projektodawcą przepisów pierwotnym była Platforma Obywatelska. Myśmy dostali ten projekt do konsultacji. Ja go konsultowałam, złożyłam do niego cały szereg poprawek i absolutnie, tak jak powiedziałam, identyfikuję się z tym projektem".

Dopytywana, czy zna z nazwiska autorów tych zapisów dot. wiatraków, powiedziała: "Osobiście zostałam poproszona przez Borysa Budkę o skonsultowanie, natomiast zwykle nad takim projektem pracują posłowie, legislatorzy, prawnicy zatrudnieni w klubie. Naprawdę proszę nie szukać tu drugiego dna. Nie ma żadnej afery".

Błaszczak komentując jej słowa napisał: "+Na słupa+ - nowa metoda procedowania ustaw przez Platformę Obywatelską. Podczas, gdy lider Polski2050 bawi się w youtubera, Donald Tusk rozpoczął grę, którą wszyscy doskonale znamy - powolne niszczenie swoich koalicjantów. Finał tej gry też wszyscy znamy". (PAP)

Autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
18.1°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-19 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-19 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany