.
15 lipiec 2020

Otwarty piknik klimatyczny Extinction Rebellion na Tamce

fot. nadesłane
Extinction Rebellion - oddolny globalny ruch aktywistów walczących z biernością władz wobec zmian klimatu - działa we Wrocławiu już ponad rok i organizuje otwarty piknik klimatyczny w najbliższą niedzielę, 19 lipca na Tamce. Impreza poza świetną zabawą - ma dać możliwość mieszkańcom na poznanie zarówno osób tworzących ruch, jak i założeń i postulatów ruchu, a także zgłębienie tematyki kryzysu klimatycznego. Aktywiści rozpoczęli współpracę z Art Hubem Wyspa Tamka, czego efektem jest między innymi ten piknik oraz nowo budowany ogród społeczny XR Wrocław. Inauguracja tego ogrodu będzie jedną z wielu atrakcji imprezy.
REKLAMA

Podczas klimatycznej niedzieli będziecie mogli posłuchać dobrej muzyki, pomedytować, wymienić się ciuchami czy zabawkami z innymi mieszkańcami, a także porozmawiać o klimacie czy posłuchać wykładu na temat kryzysu klimatycznego. Organizatorzy mówią, że aktywności są tak zaplanowane, aby uwidocznić wartości, które przyświecają ruchowi: rzetelna wiedza i  opieranie się na danych naukowych, wspólnota, oddolna inicjatywa, wzajemne wsparcie, dbanie o regenerację. “Poza walką - kampaniami, akcjami i wychodzeniem na ulicę - zależy nam również na tym, aby adaptować się do zmian klimatu tworząc wspólnoty i relacje, które potrafią przetrwać w różnych warunkach. - mówi Kasia, jedna z organizatorek  pikniku. Podczas imprezy aktywiści będa zapraszać mieszkańców do rozmów o ruchu i o tym, jak można się włączyć w działania aktywistyczne.

Zaplanowano też szereg konkursów z ciekawymi nagrodami, które ufundowali między innymi: Krytyka Polityczna, Boruta Tattoo, czy Pepperminta foodtruck. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych dla których zorganizowano “Kącik Małej Aktywistki”, gdzie dzieci będą mogły malować ozdoby oraz bawić się z animatorkami.

Zaś dla dorosłych, którzy jako pierwsi ustawią się w kolejce, tatuatorki - m.in. ze studia Boruta Tattoo - przygotowały “Tatuaże dla Klimatu” - wzory przygotowane specjalnie na tę okazję. Zaraz po pikniku rozpocznie się wieczorna odsłona imprezy w postaci “Extinction Ravellion”, na której zagrają: kolektyw DJek: BITE i Rafał Kwiecień.

Dochód z wydarzeń - jak informująorganizatorzy - przeznaczony zostanie na działalność ruchu we Wrocławiu. Extinction Rebellion to oddolny, obywatelski ruch walczącym z biernością władz wobec kryzysu klimatycznego. Działają nieformalnie, są grupą wolontariuszy. Jak można przeczytać na wydarzeniu na facebooku - nikt ich nie finansuje, nie wspierają żadnej opcji politycznej, światopoglądu ani konkretnej metody na zero-emisyjność. Chcą, żeby rządy i media mówiły prawdę o kryzysie klimatycznym, działały teraz i ponad polityką, bo tego wymaga obecna sytuacja. Ruch mobilizuje społeczeństwo do pokojowej rebelii! Co to dokładnie znaczy będzie można dopytać już w niedzielę podczas rozmów z aktywistami.

Organizatorzy zapraszają na piknik już od godziny 12.00; proszą o zabranie maseczek i zadbanie o bezpieczną odległość. Wydarzenie odbędzie się na otwartym powietrzu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-01-31 15:00
miejsce
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany