5 grudzień 2019

Partia Zieloni protestuje przeciw wycince drzew w Kątach Wrocławskich

W dniu 5 grudnia 2019 roku wrocławskie koło Partii Zieloni złożyło pismo do starosty powiatu wrocławskiego w związku z planowaną wycinką starych drzew obok budynku stacji PKP w Kątach Wrocławskich.
REKLAMA
W piśmie, kierowanym w imieniu mieszkańców miasta i gminy Kąty Wrocławskie działacze wrocławskiego koła Partii Zieloni nie tylko wyrażają ogromne zaniepokojenie planami rewitalizacji dworca PKP w Kątach Wrocławskich, zakładającymi wycinkę starodrzewia, ale również zwracają się z prośbą o monitorowanie inwestycji i zapewnienie mieszkańcom dogodnych warunków środowiskowych.

Jedno stare drzewo jest w stanie oczyścić tyle powietrza, ile 1000 młodych nasadzeń. Drzewa nie tylko oczyszczają powietrze i produkują tlen, ale także stanowią ochronę w czasie upału, regulują temperaturę otoczenia, chronią przed silnymi wiatrami, redukują zjawisko zanieczyszczeń powietrza w sezonie grzewczym (tzw. smog). Wycięcie drzew w okolicy dworca kolejowego pozbawia mieszkańców tej ochrony. Dobrym przykładem skutków ‘zabetonowywania’ przestrzeni jest wrocławski Plac Wolności czy Nowy Targ, gdzie latem temperatura dochodzi nawet do 50 stopni Celsjusza. Każdy z przytoczonych wyżej argumentów świadczy o tym, jak ważne jest zachowanie starego drzewostanu.

Działania prowadzone przez inwestora to działanie na szkodę mieszkańców Kątów Wrocławskich, dlatego koniecznie trzeba było zaapelować o podjęcie wobec niego stosownych kroków, prowadzących do modyfikacji planów przebudowy terenu wokół dworca, tak aby starodrzew na tym terenie pozostał oraz aby dokonano nowych nasadzeń.

Pisma w tej sprawie zostały również przesłane do Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Wydziału Ochrony Środowiska Powiatu Wrocławskiego oraz do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany