27 maj 2021

Warszawa: rusza nowa platforma informacyjna ratusza o Zielonej Wizji Miasta

zdjęcie: Warszawa: rusza nowa platforma informacyjna ratusza o Zielonej Wizji Miasta / fot. PAP
fot. PAP
Stołeczny ratusz uruchomił wirtualną platformę informacyjną o projekcie Zielona Wizja Warszawy. "Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o samym pomyśle, zapoznać się z kolejnymi etapami jego realizacji, a także wyrazić swoje zdanie i przedstawić własne propozycje działań" – napisano w czwartkowym komunikacie.
REKLAMA

Projekt Zielona Wizja Warszawy ma na celu przygotowanie planu, w którym zawarta będzie "wizja rozwoju miasta w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej najpóźniej do 2050 roku" – poinformował stołeczny ratusz.

Dla mieszkańców przygotowano pod adresem: https://virtualengage.arup.com/zielona-wizja-warszawy/ specjalną wirtualną platformę, dzięki której mogą dowiedzieć się o założeniach tego projektu, propozycjach ratusza, ale także mogą zgłosić swoje własne propozycje, co zrobić, żeby Warszawa była bardziej ekologiczna. Jak poinformowano, platforma "została zaaranżowana jako wirtualna, trójwymiarowa sala. Za jej model posłużyła sala wykładowa w warszawskim pawilonie Zodiak".

"Zieloną Wizję Warszawy chcemy tworzyć razem ze wszystkimi warszawiakami i warszawiankami. Jest to nasz wspólny projekt i dlatego ważne jest dla nas wysłuchanie ich opinii. Nasza platforma informacyjna pozwala na zadawanie pytań, komentowanie poszczególnych dokumentów czy etapów realizacji, a także zgłaszanie nam własnych propozycji działań" – poinformowała w komunikacie Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Warszawy.

Projekt Zielonej Wizji Warszawy jest realizowany w związku z przystąpieniem stolicy do programu Zielone Miasta. Program ten ma "na celu wspieranie dużych miast w projektach, które prowadzą do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców" – przekazał stołeczny ratusz.

"W ramach projektu przeanalizowane zostaną takie obszary funkcjonowania miasta jak: źródła energii i ciepłownictwo, gospodarka odpadami, termomodernizacja, adaptacja do zmiany klimatu, infrastruktura energetyczna, jak również transport" - zaznaczono.

Warszawa przystąpiła do programu Zielone Miasta w czerwcu 2020 roku. Stołecznych urzędników w realizacji projektu wspomoże organizacja C40 Cities, skupiająca pro ekologiczne miasta. Projekt jest współfinansowany przez Taiwan Business (Fundusz Współpracy Technicznej EBOR) i Ministerstwo Finansów.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
7.7°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-09-30 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany