20 wrzesień 2022

Wielki zielony piknik w Parku Zachodnim już 24 września

fot. nadesłane
Odbierz skrzydłokwiaty w zamian za elektroodpady. Weź udział w dziesiątkach zabaw i warsztatów. Poznaj ekologiczne miejskie projekty. Powalcz o nagrody główne – hulajnogę elektryczną i rower. To wszystko podczas Soboty z Zielonym Wrocławiem – największego ekopikniku w naszym mieście.
REKLAMA

Działania proekologiczne to już nie tylko moda. To sposób na to, żeby oszczędzać – zarówno środowisko, jak i pieniądze. Wspierając środowisko, możemy wspierać również własne, domowe budżety. Działania proekologiczne często wydają nam się kosztowne, choć w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Oszczędzanie zużycia mediów czy energii, wykorzystywanie zużytych przedmiotów - to wszystko działania, które służą środowisku, ale również przyczyniają się do oszczędności - mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Urzędzie Miejskim Wrocławia.


Eko się opłaca

Sobota z Zielonym Wrocławiem to największe eko-wydarzenie w naszym mieście. W jego trakcie mieszkańcy mogą wziąć udział w dziesiątkach ciekawych warsztatów, a także zdobyć wiedzę na temat, jak rozsądnie gospodarować swoim budżetem, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

Mieszkańcy będą mogli siłą własnych nóg przygotować koktajle na blendero-rowerach, wziąć udział w wyścigach samochodów napędzanych rowerami, stworzyć samodzielnie unikalne torby w technice sitodruku, a nawet wystartować w wyścigach z węglem – mówi Adrian Staniszewski, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która odpowiada za organizację wydarzenia.

To nie wszystko. Czekają też warsztaty z gotowania z resztek, kiszenia i przepisów kulinarnych na dzieci. Do tego wystawy poświęcone dzikim zwierzętom w naszym mieście, stoisko z kranówką od Partnera Wydarzenia - Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i kanalizacji, a także stoiska poświęconego ogrzewaniu czy transportowi.

Nagrody

Odwiedzając poszczególne stoiska, mieszkańcy będą mogli zbierać pieczątki potwierdzające wykonanie poszczególnych zadań. Osoby, które wezmą udział w odpowiedniej liczbie atrakcji, będą mogły wygrać nagrody w kole fortuny - między innymi bidony, maty do siedzenia czy skarpetki. A dla tych, którzy wykażą się największą wiedzą, czeka konkurs główny, w którym wygrać można, między innymi, hulajnogę elektryczną i rower. A to nie wszystkie atrakcje, jakie przewidzieli organizatorzy.

Przygotowaliśmy dla wrocławian aż 650 skrzydłokwiatów. Żeby je otrzymać, wystarczy przynieść i zostawić na miejscu elektroodpady, takie jak zużyte telefony, suszarki czy tostery  - dodaje Adrian Staniszewski.

W tym celu spółka Ekosystem zapewni aż 6 kontenerów wielkogabarytowych. Na miejscu będzie można otrzymać także sadzonki lawendy w ramach programu Komar nie siada.

Udział w wydarzeniu i wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Na uczestników czekają także foodtrucki, a w pobliżu pikniku - dwa place zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również dobrej muzyki i miejsca na relaks. To z pewnością najlepsze miejsce na spędzenie soboty na łonie natury.

Harmonogram wydarzenia
 
  • 12:00 start wydarzenia i odbiór elektroodpadów
  • 12.30 rozdawanie skrzydłokwiatów
  • 16.00 Konkurs na nagrodę główną
  • 16.30 Wręczenie nagród
  • 17.00 Zakończenie wydarzenia

Lokalizacja

Sobota z Zielonym Wrocławiem odbędzie się w Parku Zachodnim pomiędzy ulicą Pilczycką a Lotniczą, w pobliżu budynku Creator i pizzerii Giro.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
10.2°C
wschód słońca: 06:57
zachód słońca: 18:24
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-10-04 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-04 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-04 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-04 20:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany