Finanse artykuł sponsorowany
6 październik 2022

Co warto wiedzieć na temat nowych bitomatów funkcjonujących na terenie Wrocławia?

zdjęcie: Co warto wiedzieć na temat nowych bitomatów funkcjonujących na terenie Wrocławia? / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Na terenie Wrocławia w 2022 roku pojawiło się ponad 100 nowych bitomatów. Tak duża ilość urządzeń służących do wymiany kryptowaluty na gotówkę pojawiła się w stolicy dolnego śląska dzięki usłudze ATM Egera. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych informacji o tych urządzeniach.

W 2022 roku pojawiło się ponad 100 nowych bitomatów na terenie Wrocławia

Tradycyjne bitomaty najczęściej można znaleźć w galeriach oraz w topowych lokalizacjach. Natomiast urządzenia ATM Egera Wrocław są rozmieszczone niemal w każdej części miasta. Można je znaleźć między innymi na Alei Hallera, ulicy Curie-Skłodowskiej, Strzegomskiej, Długiej, Powstańców Śląskich, Horbaczewskiego, Czekoladowej oraz wielu innych. Bitomaty są rozlokowane zarówno w centrum w okolicy rynku jak i w dzielnicach typowo sypialnianych. Co ciekawe, na każde 2,8 kilometra kwadratowego miasta przypada co najmniej jeden bitomat ATM Egera. Dokładną lokalizację wrocławskich bitomatów można sprawdzić na atm.egera.com.

Jak wymienić kryptowalutę na gotówkę za pomocą bitomatów ATM Egera?

Najpierw należy wejść na stronę atm.egera.com. Następnie należy wypełnić formularz (zawierający między innymi pole z numerem telefonu) i zadeklarować kwotę jaką chcesz wpłacić. W kolejnym kroku wygenerowany zostaje unikatowy adres portfela, na który należy przesłać zadeklarowaną ilość kryptowaluty. Z reguły zaledwie 10-15 minut po dokonaniu przelewu środki zostają potwierdzone przez sieć i na podany wcześniej numer telefonu przychodzi kod SkyCash. Otrzymany kod jest ważny przez 72 godziny. Wystarczy udać się do bitomatu obsługiwanego przez ATM Egera, wybrać na ekranie wypłatę SkyCash, wprowadzić kod i postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie bitomatu. Po paru kliknięciach można cieszyć się wypłatą gotówki.

Dlaczego Wrocławianie korzystają z bitomatów?

Korzystanie z bitomatów charakteryzuje się kilkoma istotnymi zaletami. W przypadku transakcji do kwoty 4 500zł transakcje tego typu są realizowane jako transakcje okazjonalne dzięki czemu nie trzeba przechodzić pełnej weryfikacji tożsamości. Nie trzeba też łączyć prywatnego rachunku bankowego z transakcjami związanymi z kryptowalutami. Jednocześnie korzystanie z bitomatów ATM Egera jest zgodne z ustawą AML. Wymiana kryptowaluty na gotówkę z reguły zajmuje około 15 minut, a w razie jakichkolwiek problemów technicznych można skontaktować się z polskojęzycznym suportem. Co istotne, bitomaty są dostępne przez całą dobę w każdy dzień tygodnia. W rezultacie korzystanie z bitomatów jest bezpieczne, szybkie i wygodne.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-1.7°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-28 21:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-28 21:30
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 17:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany