12 kwiecień 2019

Nowa wojna handlowa uderzy w europejską motoryzację

Wojny handlowe prowadzone przez USA uderzały jak dotąd przede wszystkim w Chiny. Ich nowa odsłona dotyczyć będzie Unii Europejskiej, wysokie cła mają dotyczyć importu samochodów.
REKLAMA

Rynki finansowe z optymizmem reagują na rozmowy pomiędzy Chinami i USA, które mają doprowadzić do obniżenie ceł, jakie wprowadzono w pierwszej odsłonie wojen handlowych.

- Porozumienie z Chinami, jeżeli do niego dojdzie, nie będzie trwałe, dla D.Trumpa ma znaczenie, aby pokazał swój sukces przed kampanią wyborczą w USA - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - Prowadząc wojny handlowe prezydent USA będzie chciał otworzyć nowy front walki z Unią Europejską, poprzez nałożenie ceł na importowane samochody.

Pierwsza odsłona wojen handlowych z UE dotyczyła stali i aluminium. Teraz D.Trump wspiera Boeinga, oceniając, że UE wspomaga jego konkurenta, a więc Airbusa. Nowe cła jak na razie nie będą oddziaływać na dużą skalę. Eskalacją konfliktu byłoby właśnie nałożenie wyższych ceł na samochody produkowane w krajach UE.

- Jak na skalę obrotów handlowych pomiędzy UE i USA nowe cła są niewielkie, ale w ramach wojen handlowych zaczyna się nowa próba sił - ocenie ekspert XTB.

źródło: MarketNews24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-01-31 15:00
miejsce
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany