kategoria: Finanse
29 maj 2024

Prawie 250 mln zł na termomodernizację budynków w regionie

zdjęcie: Prawie 250 mln zł na termomodernizację budynków w regionie / pixabay/3331438
Prawie 250 mln zł środków unijnych przekaże samorząd województwa dolnośląskiego na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w regionie. Większość pieniędzy, pochodzących z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, trafi do miejscowości na południu regionu.
REKLAMA

Marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz w środę podczas konferencji prasowej poinformował, że w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji zostanie zrealizowanych 29 projektów termomodernizacyjnych na łączną kwotę prawie 170 mln zł. Wnioski o dofinasowanie składały samorządy z południa regionu do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Ponad 76 mln zł na termomodernizację budynków użyteczności publicznej zostanie też przekazanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W tym konkursie startowały samorządy z całego regionu.

Jak powiedział wicemarszałek Wojciech Bochnak, zarząd województwa zdecydował o dodatkowym przekazaniu 20 mln zł ze środków własnych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej dla projektów, które uzyskały pozytywną opinię. Pieniądze zostaną przekazane na termomodernizację m.in. szkół, żłobków, urzędów czy MOP-sów.

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.5°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany