kategoria: Gospodarka
25 lipiec 2023

Dolnośląskie/ W gminie Wołów policja zatrzymała transport nielegalnym odpadów

Policja oraz inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu zatrzymali we wtorek w gminie Wołów (Dolnośląskie) nielegalny transport odpadów, w tym niebezpiecznych. W sprawie zatrzymano pięć osób.
REKLAMA

Dolnośląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Mariusz Wojewódka poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, że WIOŚ od pewnego czasu dysponował informacjami o miejscu nielegalnego składowana odpadów, w ty odpadów niebezpiecznych. "Odpady były tam zwożone w nocy; dzięki współpracy WIOŚ z policją udało się ustalić sprawców i doprowadzić do zatrzymani transportu" – powiedział Wojewódka.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Robert Frąckowiak podał, że we wtorek zatrzymano pięć osób, które "zajmowały się nielegalnym składowanie odpadów". "Więcej informacji o tej sprawie, dla dobra śledztwa, dziś nie możemy przekazać" – dodał policjant.

Według ustaleń PAP nielegalny transport odpadów został zatrzymany w jednej z miejscowości w gminie Wołów. Proceder, przez dłuższy czas, miał być prowadzony przez jedną z firm.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podkreślił podczas konferencji prasowej, że służby prowadzą na terenie województwa dolnośląskiego postępowania związane z nielegalnym deponowaniem odpadów. "Niestety zyski związane z nielegalnym składowaniem odpadów są duże i skłaniają niektóre firmy do podejmowania nielegalnych działań" – mówił wojewoda.

Obremski podkreślił, że nielegalne składowanie odpadów często prowadzone jest "pod przykrywką". "Mamy jakąś formę działalności, jakieś hale, w który ma się odbywać jakaś produkcja, a w rzeczywistości gromadzone są tam odpady" – mówił wojewoda.

Inne składowiska to – jak mówił Obremski – zaszłości z lat 80. czy 90. XX w. "Te składowiska są systematycznie likwidowane, przy czym jest to zadanie własne samorządów" – mówił wojewoda.

Dolnośląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Mariusz Wojewódka podał, że WIOŚ prowadzi obecnie na Dolnym Śląsku kilkanaście postępowań ws. nielegalnego składowana odpadów.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
25.3°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:09
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-17 17:15
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-17 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-17 20:15
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany