kategoria: Gospodarka
17 listopad 2023

Od 20 listopada do 8 grudnia w e-sklepie PGG tona węgla tańsza o 200 zł

zdjęcie: Od 20 listopada do 8 grudnia w e-sklepie PGG tona węgla tańsza o 200 zł / fot. PAP
fot. PAP
Od 20 listopada do 8 grudnia każda tona węgla kupiona w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej (PGG) będzie tańsza o 200 zł - ogłosiła w piątek spółka, która po raz pierwszy przygotowała dla nabywców paliwa ofertę pod hasłem Black Weeks.
REKLAMA

"Wkrótce z okazji Black Weeks uruchomiony zostanie w e-sklepie specjalny kod, którego wpisanie przy zakupie przez internet obniży cenę węgla z PGG o kolejne 200 zł za każdą kupioną tonę. Sklep internetowy PGG po raz pierwszy w historii zdecydował się na udział w akcji Black Weeks" - poinformował w piątek rzecznik największej górniczej spółki Tomasz Głogowski.

Przypomniał, że niezależnie od przygotowywanej promocji, od minionego poniedziałku wszyscy klienci sklepu internetowego PGG mogą kupić węgiel po obniżonych niedawno cenach.

"Z porównań rynkowych wynika, że obecne ceny węgla opałowego w PGG są nawet o kilkaset złotych niższe od cen w składach prywatnych, uwzględniając przy tym węgiel importowany. Ekogroszki workowane i oferowane luzem potaniały o 200 zł na tonie. W przypadku sortymentu kostka z kopalń Piast i Sośnica ceny spadły nawet o 270 zł na tonie. Pozostałe węgle grube są o 100 zł na tonie tańsze niż dotychczas" - podała firma.

Po to, by między 20 listopada a 8 grudnia uzyskać dodatkowy 200-złotowy rabat od ceny regularnej, trzeba będzie przy transakcji wpisać specjalny kod. Promocja Black Weeks obejmie wszystkie towary dostępne w węglowym e-sklepie.

Spółka przypomina, że dla węgla kupowanego luzem w sklepie internetowym PGG koszt transportu z kopalni do składu kwalifikowanego dostawcy węgla w pobliżu domu klienta jest wliczony w cenę opału. Obecnie sieć partnerskich składów PGG liczy blisko 200 placówek we wszystkich regionach.(PAP)

mab/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
21.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany