15 listopad 2022

Przegląd techniczny przechodzimy dwa razy do roku

zdjęcie: Przegląd techniczny przechodzimy dwa razy do roku / fot. PAP
fot. PAP
Polsat Plus Arena Gdańsk spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa w zakresie technicznym. Dwa razy do roku wykonywany jest kompleksowy przegląd obiektu – poinformował PAP prezes zarządu Areny Gdańsk Operator Paweł Buczyński.
REKLAMA

W piątek okazało się, że zaplanowany na 16 listopada towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Chile nie może się odbyć na stołecznym PGE Narodowym. Podczas corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. Spotkanie zostało przeniesione na stadion Legii Warszawa.

Stadion w Gdańsku, na którym na co dzień swoje mecze w ekstraklasie rozgrywa Lechia, także był jedną z aren Euro 2012. Polsat Plus Arena Gdańsk – pod taką nazwą funkcjonuje od 21 maja 2021 roku – został oddany do użytku 19 lipca 2011 roku. Widownia ma ok. 42 tys. miejsc, a jego operatorem jest Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.

Podczas mistrzostw Europy w 2012 roku rozegrano na nim cztery spotkania, w tym trzy fazy grupowej: Hiszpania – Włochy, Hiszpania – Irlandia oraz Hiszpania – Chorwacja, a także ćwierćfinał Niemcy – Grecja. Występowała na nim również reprezentacja Polski, a 26 maja 2021 roku odbył się finał Ligi Europy Villarreal – Manchester United.

„Polsat Plus Arena Gdańsk spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa w zakresie technicznym. Dwa razy do roku, zgodnie z art. 62 Ustawy Prawo Budowlane, wykonywany jest kompleksowy przegląd obiektu. Przegląd taki kończy się protokołem i zgodą na dalszą eksploatację. Ostatni odbył się maju, a kolejny przeprowadzony zostanie do końca listopada. Wszelkie przeglądy techniczne, w szczególności te dotyczące bezpieczeństwa, są realizowane zgodnie z zaleceniami producentów i przepisów” – podkreślił Buczyński.

Prezes AGO dodał, że stan obiektu monitorowany jest na bieżąco.

„Na stadionie działa Autonomiczny System Inteligentnego Zarządzania Techniką, dzięki któremu każda usterka jest zgłaszana w trybie rzeczywistym i naprawiana przez służby techniczne obecne na obiekcie” – zapewnił.

W okresie sześciu dni w Gdańsku odbędą się dwa ligowe mecze. W niedzielę Lechia przegrała 1:3 z Piastem Gliwice, a w piątek, w ostatnim w tym roku spotkaniu ekstraklasy, podejmie Górnika Zabrze.(PAP)

md/ sab/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1.6°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 16:36
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 17:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
FAMA Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany