Kobieta artykuł sponsorowany
28 kwiecień 2022

Stwórz własną rutynę pielęgnacyjną – jakie kosmetyki do włosów wybrać

zdjęcie: Stwórz własną rutynę pielęgnacyjną – jakie kosmetyki do włosów wybrać / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Pielęgnacja włosów to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na nasze włosy czyha wiele niebezpieczeństw, od takich czynników jak stres, promieniowanie UV czy zła dieta, aż do niewłaściwych procesów pielęgnacyjnych. Warto stworzyć sobie własną rutynę, która pomoże nam w codziennym dbaniu o naszą fryzurę i stan włosów – jak to zrobić i jakie kosmetyki powinny się tam znaleźć?

Szampon, maski do włosów i inne kosmetyki – jakich używać w codziennej pielęgnacji?

Ułożenie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej powinniśmy zacząć od wyboru właściwych kosmetyków. Podstawowy z nich to oczywiście szampon. Chociaż jego głównym zadaniem jest pozbywanie się z naszych włosów różnych zanieczyszczeń takich jak kurz, pył czy nasze naturalne sebum, to dobrze dobrany szampon do włosów może przynieść także znaczną poprawę odżywienia i kondycji naszych pasm.

Jaki szampon wybrać? Najlepszym wyborem będzie bezapelacyjnie taki produkt, który odpowie na potrzeby naszych włosów i dostarczy im wstępnie odpowiednie składniki, które będą mogły je odżywić. Przykładowo – jeśli nasze włosy się nadmiernie przesuszają i potrzebne im dodatkowe nawilżenie, możemy sięgnąć po szampon bogaty w naturalne oleje. Nie zastąpią one może maski do włosów czy odżywki, ale wstępnie przygotują włosy na ich działanie.

Przejdźmy więc do maski do włosów i odżywki. Te dwa produkty można zestawić koło siebie w kontekście ich działania, jednak absolutnie nie są to te same produkty. Maski do włosów mają znacznie bogatszą formułę, a do tego trzyma się je na włosach znacznie dłużej niż odżywki. Który kosmetyk wybrać? Najlepiej oba – nie wykluczają się one wzajemnie, co więcej, jeden wspiera działanie drugiego. Dobrym wyborem jest stosowanie odżywki w sytuacjach, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na dokładną rutynę pielęgnacyjną i używanie maski do włosów, kiedy znajdziemy dłuższą chwilę na zadbanie o wygląd naszych pasm.

Rutyna pielęgnacyjna – co powinno się w niej znaleźć?

Dobry szampon, odżywka czy maski do włosów to jedno, ale podstawą jest ułożenie sobie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej. Prześledźmy więc przykładową rutynę pielęgnacyjną, której można używać niezależnie od typu włosów.

1. Pierwszym krokiem powinno być dokładne rozczesanie włosów – dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie posklejają się podczas mycia oraz wszystkie kosmetyki będą mogły być równomiernie rozprowadzone po całej ich powierzchni.
2. Po dokładnym rozczesaniu możemy przystępować do mycia. Najpierw należy je odpowiednio zmoczyć. Na tym etapie możemy zrobić to nieco cieplejszą wodą, która rozchyli łuski włosowe i przygotuje je na przyjęcie składników z szamponu i maski do włosów.
3. Trzeci krok to dokładne umycie włosów metodą OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Zaczynamy od wstępnego wtarcia odżywki we włosy, następnie spłukujemy ją i myjemy włosy szamponem, by na sam koniec znowu nałożyć odżywkę. Spłukujemy wszystko chłodniejszą wodą niż przy wstępnym zwilżeniu.
4. Czwartym krokiem jest dokładne wtarcie maski na całej długości pasm.
5. Po tych wszystkich procesach możemy przystąpić do suszenia włosów (najlepiej chłodnym strumieniem powietrza) lub pozwolić im wyschnąć samodzielnie w optymalnych warunkach. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-3.1°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-02-09 18:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany