24 września (sobota) – początek remont torowiska na ulicy Świdnickiej

fot. nadesłane
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Świdnickiej na odcinku od ul. Podwale do ul. Piłsudskiego, od 24 września (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 6, 7, 17, 20, 70 i 74.
REKLAMA
Tramwaje:

Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku "Krzyki" lub "Klecina" zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich z pominięciem przystanku "Renoma".

W kierunki przeciwnym, tramwaje linii 6 i 7 pętli "Kromera" lub "Poświętne" zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku "Renoma", "Opera" i "Świdnicka (Dom Europy)".

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi, a tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice, a tramwaje linii 74 od przystanku FAT zostaną skierowane przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki".

Prace potrwają około 6-8 tygodni.

Samochody:

W rejonie skrzyżowania Piłsudskiego/Świdnicka:

Na ul. Piłsudskiego likwidacji ulegnie relacja na wprost przez skrzyżowanie (kierunek do pl. Legionów) - objazd przez ul. Świdnicką, pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów.

W rejonie skrzyżowania Podwale/Świdnicka:

Zmianie ulegnie relacja kierunkowa w ul. Podwale - utrzymany zostanie jeden pas jazdy w lewo w ul. Świdnicką. Dotychczasowy środkowy pas umożliwiający jazdę w lewo, będzie umożliwiał tylko jazdę na wprost (zalecany objazd wspomagający przez ul. Podwale, ul. Muzealną, ul. Kościuszki do pl. Kościuszki).

W rejonie pl. Kościuszki:

Sygnalizacja będzie pracowała w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane będą wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa ruchu.

Rowerzyści:

Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Świdnicką w kierunku pl. Legionów.

24-25 września i 1-2 października – wymiana szyn i zwrotnic przy placu Teatralnym

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z awaryjnym remontem torowiska tramwajowego przy placu Teatralnym (skrzyżowanie ulicy Teatralnej i Widok), w dniach 24-25 września (sobota-niedziela) oraz 1-2 października (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 23.

Tramwaje tej linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od pl. Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Kołłątaja, Piłsudskiego i plac Legionów do pl. Orląt Lwowskich.

24 września (sobota) – budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na ulicy Kośnego

W związku z planowanym przeprowadzaniem prac związanych z budową sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w ciągu ulicy Kośnego, od 24 września (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowej 117.

Kursy autobusów wspomnianej linii realizowane do Cmentarza na Jerzmanowie zostaną skrócone do pętli "Ratyń" i będą realizowane wyłącznie w obu kierunkach na trasie Leśnica - Ratyń - Leśnica.

Kursy linii 117 na ulicy Kośnego i do pętli "Jerzmanowo (Cmentarz)" zostaną przywrócone po zakończeniu prac 29 października 2022 roku (sobota).
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
1.1°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-12-10 14:00
miejsce
Sala Teatralna NOT, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 17:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany