Biegli ekonomiści zajmą się sprawą MPK Wrocław i firmy Michalczewski

fot. nadesłane
MPK Wrocław i spółka Michalczewski złożyły wniosek o powołanie biegłych z zakresu ekonomii i finansów przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. To efekt dzisiejszej (18.11) rozprawy w sprawie o zmianę stawki za usługi przewozowe świadczone przez podwykonawcę MPK.
REKLAMA
Sąd zajął się sprawą stawki za wozokilometr, jaką podwykonawca MPK Wrocław – firma Michalczewski – otrzymuje za swoje usługi na mocy umowy z 2014 roku. Wnioskowała ona o jej podniesienie z uwagi na drastyczny wzrost kosztów prowadzenia działalności. MPK nie mogło jednak przychylić się do tej prośby, bo wiąże je prawo zamówień publicznych. Prawo nie przewiduje możliwości zwiększenia stawki w trakcie trwania umowy. Stąd wspólna decyzja o procesie, w którym mają wypowiedzieć się biegli.

Zadaniem zespołu będzie dokonanie analizy i oceny zasadności roszczeń spółki Michalczewski w sprawie dotyczącej żądania podniesienia stawki za wozokilometr w związku z nadzwyczajną i niemożliwą do przewidzenia zmianą stosunków gospodarczych zaistniałych w trakcie realizacji umowy zawartej pomiędzy MPK Wrocław a firmą Michalczewski – wyjaśnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Przedstawiciele obu firm liczą na jak najszybsze zakończenie procesu i wydanie postanowienia przez sąd.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany