Most Pomorski świeci pełnym blaskiem

zdjęcie: Most Pomorski świeci pełnym blaskiem / pixabay/4317112
Wrocławscy seniorzy zrobili świetlną falę i most Pomorski Południowy rozbłysł w sobotę światłem! Tym samym przebudowa historycznej przeprawy zbliża się do końca.
REKLAMA
W przyszłym tygodniu podczas prób pojawią się na nim tramwaje.

Most odzyskał blask.Ta zabytkowa, historyczna przeprawa wygląda pięknie.Teraz także po zmroku. Delikatne, ciepłe oświetlenie dodaje jej uroku. Wierzę, że będzie to jeden z ulubionych obiektów dla fotografów - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który oprowadzał seniorów po przeprawie dzieląc się ciekawostkami związanymi z przebudową.

Most rozświetlili właśnie seniorzy, którzy spotkali się tu z okazji Dnia Babci. Latarkami zrobili świetlną falę i dali energię 118-letniej przeprawie! Przyszłam z wnuczkami na rozświetlenie. Super sprawa. Dzieciom się podoba, babci też - cieszy się pani Danuta, wrocławska emerytka.

Most ma subtelną iluminację.

Każdy z 68 maszkaronów ma 5 vatowy reflektor, kolejnych 30 - 5 vatowych źródeł światła oświetla jego filary. Z kolei łuki podświetlają lampy o regulowanym natężeniu. Maksymalnie każdy z 30 reflektorów może mieć 28 vat natężenia światła - zdradza Piotr Paś, prezes Wrocławskich Inwestycji, które nadzorowały prace przy przebudowie tej historycznej przeprawy.


Przebudowa mostów Pomorskich zbliża się do końca.

W najbliższym tygodniu planujemy próby tramwajowe obejmujące torowisko oraz sieci trakcyjne. Trwają odbiory. Próby obciążeniowe wypadły bardzo dobrze - mówi Wojciech Kaim, kierownik projektu z WI.

W kolejny weekend zaplanowane zostały spacery z przewodnikami. Będą też inne niespodzianki, o których będziemy informować.

Przypomnijmy, że trwa konkurs fotograficzny. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys zł netto.

Szczegóły konkursu: http://www.wi.wroc.pl/
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.8°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany