MPK szczepi pracowników. Pomogły uniwersytety: Wrocławski i Medyczny

fot. nadesłane
Wszyscy chętni pracownicy MPK Wrocław zaszczepieni (pierwszą lub drugą dawką). Było to możliwe dzięki pomocy Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Medycznego. Dzięki szybkiej akcji szczepienia pracowników przewoźnik mógł od dzisiaj (tj. 27.05) zlikwidować strefy buforowe w pojazdach.
REKLAMA
Pracownicy MPK szczepili się zarówno na własną rękę oraz poprzez akcję szczepienia zorganizowaną przez pracodawcę w zeszłym tygodniu.

Cieszy mnie to, że tak wielu naszych pracowników wzięło udział w szczepieniach – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. ­– Dzięki pomocy nie jednego, a dwóch uniwersytetów, udało się zorganizować szczepionki, personel oraz miejsce. Każdy kto chciał mógł skorzystać z akcji, a gdy kolidowała z tym praca to udawało nam się np. przesunąć dyżur pracownika. Zdrowie jest przecież najważniejsze.

Szczepienia nie mogłyby się odbyć, gdyby nie wsparcie Uniwersytetu Wrocławskiego, z którym MPK zawiązało ostatnio współpracę.

Zaszczepiliśmy na miejscu 5500 osób głównie studentów – wylicza rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Przemysław Wiszewski. Szczepiliśmy nie tylko studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, ale także innych wrocławskich uczelni - byli tutaj studenci Politechniki Wrocławskiej (300 osób), Uniwersytetu Ekonomicznego (150) i AWFu (100).

Drugim uniwersytetem bez którego akcja w MPK Wrocław byłaby niemożliwe był Uniwersytet Medyczny. To również w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej miały miejsce szczepienia.

By wykorzystać szczepionki, które dostaliśmy, a z których nie skorzystali studenci (szczepiąc się w miejscu zamieszkania) Uniwersytet Wrocławski zaoferował możliwość szczepienia pracowników wrocławskiego MPK, a my z radością się do tej propozycji dołączyliśmy – dodaje prorektor Tomasz Zatoński z Uniwersytetu Medycznego. Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny i MPK współpracują przy różnych projektach, wiemy, że kierowcy i motorniczy to ludzie, którzy z powodu kontaktów z pasażerami szczególnie takiej szybkiej możliwości zaszczepienia potrzebują. W ubiegły weekend takie szczepienia zostały przeprowadzone.

MPK zatrudnia prawie 2800 osób. Część z nich już wcześniej zdążyła się zaszczepić – mowa tu m.in. o najstarszych pracownikach, którzy otrzymali skierowania dla swoich roczników.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany