Prof. Simon głosem… rozsądku w MPK Wrocław

fot. nadeslane
Pasażerowie MPK Wrocław w okresie Wszystkich Świętych będą mogli usłyszeć w tramwajach i autobusach komunikat przypominający o obowiązku zakrywania nosa i ust. Głosu użyczył prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, który osobiście zaangażował się w propagowanie bezpieczeństwa w pojazdach MPK.
REKLAMA

– Zakryj nos i usta. Chroń siebie i innych. To jest nasz obowiązek obywatelski. Krzysztof Simon

– taki komunikat będzie wybrzmiewał, gdy pojazd MPK rusza z przystanku.

Jego celem jest przypominanie pasażerom o obowiązujących obostrzeniach Ministra Zdrowia – zakrywania nosa i ust. Stosowanie się do tych zaleceń jest jednym ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Noszenie maseczki w tramwaju czy autobusie jest dziś nie tylko prawnym obowiązkiem, ale i przejawem solidarności i rozsądku. Bezpieczeństwo korzystania z komunikacji miejskiej zależy głównie od samych pasażerów

– mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

– Głosem rozsądku w sprawie koronawirusa nie od dziś jest profesor Krzysztof Simon. Postanowiliśmy więc, aby to on przypominał zapominalskim pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Dziękujemy za jego zaangażowanie.

Przypomnijmy, że obowiązek ten funkcjonuje w pojazdach komunikacji miejskiej od kwietnia. Za niezastosowanie się do niego może grozić mandat.

Komunikat będzie emitowany w MPK w dniach 31.10-1.11. Akcja informacyjna z udziałem profesora Simona realizowana jest we współpracy MPK Wrocław i Akademickiego Radia Luz, które tworzone jest przez studentów. To właśnie młodzi ludzie często nie czują zagrożenia związanego z pandemią, dlatego zaangażowanie samych studentów w propagowanie dobrych zwyczajów jest niezwykle cenne.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany