Przypomnienie - jutro konferencja prasowa MPK Wrocław ws. nadania kierowcom oraz motorniczym statusu funkcjonariusza publicznego

zdjęcie: Przypomnienie - jutro konferencja prasowa MPK Wrocław ws. nadania kierowcom oraz motorniczym statusu funkcjonariusza publicznego / pixabay/7576904
Przypominam, że już jutro odbędzie się konferencja prasowa MPK Wrocław ws. nadania kierowcom oraz motorniczym spółek komunikacyjnych statusu funkcjonariusza publicznego. To za sprawą nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która została przyjęta przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.
REKLAMA
O nadanie wcześniej wspomnianego statusu MPK Wrocław razem z MZK w Bielsku-Białej i MZK Jelenia Góra apelowało już w ubiegłym roku, po serii ataków na kierujących pojazdy komunikacji miejskiej. Dzięki nowelizacji ustawy, wszystkie przejawy agresji wobec kierowców i motorniczych będą ścigane z urzędu, a nie jak do tej pory z powództwa cywilnego.

Podczas konferencji opowiemy o pozostałych, pozytywnych aspektach wprowadzenia zmian oraz o przypadkach agresji, do których dochodzi w komunikacji zbiorowej.

Konferencja odbędzie się już jutro (środa, 17.05) o godzinie 10.00 na terenie zajezdni tramwajowej „Borek” przy ulicy Powstańców Śląskich 209.

W wydarzeniu wezmą udział:

Prezes MPK Wrocław – Witold Woźny
Wiceprezes MPK Wrocław – Przemysław Nowicki
Prezes Zarządu MZK w Bielsku-Białej – Hubert Maślanka
Motorniczy MPK Wrocław – Krzysztof Piaskowski
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.7°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany