Remont na moście Szczytnickim

zdjęcie: Remont na moście Szczytnickim / fot . nadesłane
fot . nadesłane
Od niedzieli 06.11.2022 ważna zmiana dla mieszkańców Sępolna, Zalesia, Zacisza a także dojeżdżających ulicą Kochanowskiego z Psiego Pola. W ramach Torywolucji MPK rozpoczyna planowany remont torowiska na skrzyżowaniu alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego,
REKLAMA

To modernizacja 366-metrowego odcinka torowiska przy zjeździe z mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego. MPK poprawiało w ostatnich kilkunastu miesiącach ten fragment torowiska w czasie krótkotrwałych prac weekendowych. Nie można było jednak przeprowadzić prac kompleksowych, bo w innych częściach miasta trwały ważne remonty. Teraz przyszedł czas na naprawę tego newralgicznego fragmentu. W torowisku część płyt betonowych się zapadła więc z naszego remontu skorzystają także poza tramwajami i autobusami też wrocławscy kierowcy - mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Remont przywróci stan techniczny torowiska, z którego korzystają także autobusy komunikacji miejskiej. MPK przeprowadzi remont wzmacniając torowisko by dostosować je do większych obciążeń. Modernizacja ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeń tramwajów.

Prace potrwają 6 tygodni. W czasie remontu przez Most Szczytnicki w kierunku Sępolna nie będą jeździły tramwaje. Autobusy i ich przystanki zostaną przeniesione na jezdnie samochodowe. Remont oznacza niestety także utrudnienia dla kierowców samochodów osobowych - jezdnie zostaną zwężone z dwóch pasów do jednego pasa w każdą stronę. Wyłączone z użytkowania zostanie również przejście dla pieszych prowadzące na perony. Przeniesione na czas remontu zostaną przystanki autobusowe (na wysokości Wrocławskiego Roweru Miejskiego - między ul. Parkową a al. Różyckiego). Przystanek autobusowy"Kochanowskiego" dla obu kierunków zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

Zmiany na liniach tramwajowych: od 6 listopada 2022 roku (niedziela)  planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 9, 17 i 33. Zamiast nich pojedzie autobus za tramwaj 709.

Tramwaje 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli "Sępolno", a tramwaje linii 33 od Ronda Reagana pojadą w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.

Na odcinku Sienkiewicza/Piastowska - Sępolno - Sienkiewicza/Piastowska przez Most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Na czas prowadzonych prac, przystanek autobusowy "Kochanowskiego" dla obu kierunków dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 241, 259, 709, 911 i 921 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 709 oraz autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki - Kochanowskiego - pl. Grunwaldzki. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9, 17 lub 33 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Kolejny etap przebudowy Pomorskiej

Zgodnie z planem w niedzielę 6 listopada rozpoczyna się drugi etap przebudowy ulicy Pomorskiej i placu Staszica. Nastąpi całkowite zamknięcie Pomorskiej od placu Staszica do ulicy Łowieckiej. To skutkuje zmianami na liniach tramwajowych 15, 70 i 74. W zamian za tramwaj pojawi się autobus zastępczy 714. Ten etap remontu potrwa około roku.

Tramwaje linii 70 i 74 zostaną skierowane w obu kierunkach od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką do pętli "Poświętne". Tramwaje linii 15 pojadą w obu kierunkach od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Trzebnicką do pętli "Karłowice".

Pomiędzy placem Powstańców Wielkopolskich a Osobowicami zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 714, która będzie kursowała przez ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Osobowicką z częstotliwością co 10 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 15, 70 lub 74 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 714 oraz autobusem linii K i 142 (na odcinku Pomorska - Łużycka - Pomorska).

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.2°C
wschód słońca: 07:40
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Akademia Club, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-08 19:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany