reklama
10 lipiec 2024

Ruszyły remonty linii kolejowej Wrocław - Międzylesie

zdjęcie: Ruszyły remonty linii kolejowej Wrocław - Międzylesie / v22376894
v22376894
Ponad 117 mln zł będzie kosztować remont kilku odcinków linii kolejowej Wrocław – Międzylesie. Po modernizacji przejazd pociągów na tym odcinku skróci się o 15 minut – podała w środę PKP PLK. Inwestycja realizowana jest ze środków KPO.
REKLAMA

Prace remontowe na linii kolejowej nr 276 Wrocław – Międzylesie prowadzone są na kilku odcinkach. Modernizowane jest m.in. torowisko między Strzelinem a Międzylesiem, co w efekcie pozwoli rozwijać pociągom na wybranych odcinkach prędkość do 120 km/h. „Przewidziane są roboty na 17 wiaduktach w Białym Kościele, Ziębicach, Raczycach, Kłodzku i Długopolu Górnym. Prace obejmą też 5 mostów m.in. w Nieszkowie i Białym Kościele. Poprawione będą również warunki przejazdu przez tunel w Długopolu- Zdroju” – przekazała w środę PAP Marta Pabiańska z biura prasowego PKP PLK.

Modernizowany jest też jeden z dwóch torów pomiędzy Smardzowem Wrocławskim a Strzelinem. Na tym odcinku remontu doczekają się też mosty w Żórawinie, Jeleninie i Szczawinie oraz wiadukt w Ludowie Śląskim. Na stacji Kamieniec Ząbkowicki remontowany jest zaś wiadukt nad ul. Kolejową.

W ramach remontu wymieniane są też urządzenia sterowania ruchem, a na skrzyżowaniach z drogami remontowana jest nawierzchnia. Łącznie prace remontowe obejmą 64 skrzyżowania kolejowo-drogowe.

Na trasie Wrocław - Międzylesie kursuje ponad 45 pociągów pasażerskich na dobę. Linia jest wykorzystywana także do przewozu ładunków. W efekcie prowadzonych remontów przejazd pociągów na tym odcinku skróci się o 15 minut. Zwiększona zostanie tez przepustowość tej linii.

Inwestycja realizowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy; jej całkowity koszt to ponad 117 mln zł.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
15.8°C
wschód słońca: 05:03
zachód słońca: 20:53
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-23 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany