SZCZEPCIObus w sobotę na rynku. Zaszczepisz się w nim bez rejestracji!

fot. nadesłane
Ponad tysiąc osób zaszczepiło się w pierwszych sześciu dniach w mobilnym punkcie szczepień MPK. Duża popularność SZCZEPCIObusa spowodowała, że organizatorzy akcji rozbudowują jego harmonogram – już jutro autobus pojawi się na wrocławskim Rynku.
REKLAMA
Nie musisz się rejestrować, umawiać ani otrzymywać skierowania. Autobus-mobilny punkt szczepień stanie w tę sobotę (tj. 10.07) na wrocławskim rynku. Będzie dostępny od rana do wieczora – od godziny 9:00 do 18:00. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci osób, które będą czekać na szczepienie

SZCZEPCIObus pojawi się na ulicach Wrocławia po raz siódmy. Do tej pory w ramach akcji, która trwa od 1 lipca, zaszczepiło się ponad tysiąc osób!

Patrząc na statystyki w ten sposób uratowaliśmy życie trzech osób. Mam nadzieję że kolejny tysiąc będziemy świętować w sobotę na Rynku – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Jeśli w kolejce do szczepienia staną rodzice z dziećmi, to przygotowaliśmy animatorów, którzy zaopiekują się ich pociechami podczas czekania na szczepionkę. Na miejscu będę także wyjątkowi gości – m.in. nasza nowa maskotka Gucio.

Autobus jest wspólną akcją Miasta Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, MPK Wrocław i dolnośląskiego NFZ. SZCZEPCIObus to element kampanii #WrocławSięSzczepi - Solidarnie przeciw COVID-19.

Jestem dumny, że Wrocław znajduje się wśród tych miast, które zaszczepiły najwięcej osób. Mobilny punkt szczepień MPK jest kolejnym elementem naszego programu Solidarnie przeciw COVID-19. Duże zainteresowanie SZCZEPCIObusem dowodzi, że wrocławianie poważnie traktują epidemię i chcą jak najszybciej wrócić do normalności – mówi Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


Partnerem medycznym akcji jest Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET.

Mimo że jesteśmy szpitalem kardiochirurgicznym, to przez ponad pół roku działaliśmy jako szpital covidowy, wstrzymując wszystkie zabiegi na sercu dorosłych i dzieci – w sumie około 500 zabiegów. Dlatego szczególnie mocno zachęcamy do szczepień, aby uchronić pacjentów przed takimi przerwami, które zagrażają ich życiu – mówi Anna Farmas, Dyrektor Zarządzająca Medinet Sp. z o.o.

Celem SZCZEPCIObusa jest dotarcie do wszystkich, którzy chcą się zaszczepić jednodawkową szczepionką, ale z jakichś powodów jeszcze tego nie zrobili. Skorzystać może każda dorosła osoba, również obcokrajowiec. Jedyne co trzeba zrobić to pokazać dowód tożsamości.

Ze szczepienia można skorzystać przy okazji załatwiania codziennych spraw, po drodze, przy okazji, blisko domu czy miejsca pracy. To wyjątkowe ułatwienie ma nam pomóc zadbać o zdrowie – Solidarnie Zdrowo Międzypokoleniowo! – przekonuje Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Co mam zrobić jeśli chcę zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

Harmonogram kolejnych szczepień znajdziesz poniżej.

Sobota 10 lipca 2021r.
  • 9:00 – 18:00 Rynek/pl. Solny

Niedziela 11 lipca 2021r.
  • 8:30 – 13:00 parafia pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej  2/4
  • 13:30 – 18:00 parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju przy ul. Ojców Oblatów 1 (Popowice)

Niedziela 18 lipca 2021 r.
  • 9:00 – 14:00 Plac przed Katedrą
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-09-24 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 12:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 20:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-27 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany