Tramwaje wracają na pętlę w Leśnicy! Zakończył się kolejny etap prac remontowych w ramach #TORYwolucji

zdjęcie: Tramwaje wracają na pętlę w Leśnicy! Zakończył się kolejny etap prac remontowych w ramach #TORYwolucji / pixabay/2443383
Od 5 grudnia tramwaje linii 3, 10 i 20 wrócą na stałe trasy i znów będą dojeżdżać do Leśnicy. MPK Wrocław zakończyło w terminie dużą i ważną inwestycję, która istotnie poprawi bezpieczeństwo i komfort podróży.
REKLAMA
Jeszcze w dniach 3 i 4 grudnia pomiędzy Leśnicą a Pilczycami kursować będzie autobus zastępczy 710. To już ostatnia, chwilowa zmiana związana z demontażem tymczasowego rozjazdu na przystanku Jeleniogórska.

To ważna inwestycja dla mieszkańców, ale też dla MPK, ponieważ stan torowiska na pętli w Leśnicy był opłakany, co w ostatnich latach skutkowało wieloma wykolejeniami. Zakończyliśmy remont w terminie i święty Mikołaj przyjedzie 6 grudnia do Leśnicy naszym niebieskim tramwajem. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość, a torowcom za wykonaną pracę – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

W ramach remontu na pętli MPK wymieniło 1,2 km torów. Część torowiska – na tysiącu metrów kwadratowych – zazieleni się, a na kolejnym tysiącu metrów kwadratowych jest nawierzchnia z betonu. Dzięki zamontowanej smarownicy torowej tramwaje na łukach pętli będą przemieszczać się ciszej.
 
Łączny koszt wszystkich przeprowadzonych prac to ponad 11,6 mln zł.
Tramwaje linii 3, 10 i 20 od rozpoczęcia prac na pętli (22 października) kursowały zmienioną trasą, kończąc na Pilczycach. Od poniedziałku 5 grudnia powrócą na swoje stałe trasy do pętli Leśnica. Pomiędzy Pilczycami a Leśnicą kursowały w tym czasie tramwaje wahadłowe linii 73. Ta linia zostanie zlikwidowana w sobotę 3 grudnia.

W dniach 3 i 4 grudnia pomiędzy Pilczycami a Leśnicą będzie jeździł autobus zastępczy linii 710, z częstotliwością co 7,5 minuty. Będzie można nim kontynuować podróż na bilecie jednorazowym skasowanym w tramwajach 3, 10 lub 20. Ta zasada będzie obowiązywała także w kierunku przeciwnym: bilety skasowane w 710 z Leśnicy do Pilczyc będą ważne po przesiadce w tramwaje nie dłużej niż przez 90 minut. Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-0.2°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-30 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany