Zieloni: radni popierają podwyżkę cen biletów MPK

fot. Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2092472
Radni miejscy pomimo wielu merytorycznych argumentów przeciwko wprowadzeniu podwyżek cen biletów MPK, zdecydowali się poprzeć uchwałę Prezydenta Jacka Sutryka. Projekt uchwały złożonej przez Partię Zieloni został odrzucony głosami Koalicyjnego Klubu Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Sojuszu dla Wrocławia.
REKLAMA
Robert Suligowski, przedstawiciel Komitetu Stop Kosmicznym Podwyżkom w MPK, przedstawił szereg argumentów za rezygnacją z podwyżek w komunikacji miejskiej na czas pandemii. Powoływał się na przykład Szczecina, który zamiast podwyżek zaproponował 20% obniżkę cen biletów, a także Poznania, który wprowadzając podwyżkę 1 lipca aktualnie zamiast spodziewanych zysków, notuje jeszcze większą stratę spowodowaną mniejszą liczbą pasażerów komunikacji miejskiej.

Współprzewodniczący wrocławskiego Koła Partii Zieloni zwracał uwagę, że Wrocław nie przeprowadził konsultacji społecznych, ani badań oceniających wpływ podwyżek na zmianę liczby pasażerów, dzięki którym można było oszacować czy podwyżka przyniesie dodatkowy przychód ze sprzedaży biletów. Powoływał się też na gest solidarności z najbiedniejszą częścią wrocławian, dla których wzrost cen biletów o ⅓ to duży cios, szczególnie w niepewnym czasie trwającej epidemii.

Wrocławscy radni pozostali niewzruszeni na wszystkie argumenty i w konsekwencji od 1 stycznia pasażerowie MPK zapłacą o ponad jedną trzecią więcej za bilety jednorazowe oraz okresowe.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany