Zmany w rozkładach jazdy

Remont torowiska na skrzyżowaniu Legnicka/Zachodnia
REKLAMA
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Zachodniej, na czas budowy rozjazdów tymczasowych, w dniach 4-5 września 2021 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3, 10, 20, 31 i 33.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skrócone do placu Strzegomskiego a następnie pojadą przez ulicę Złotoryjską, Śrubową i nową trasą autobusowo-tramwajową do placu Orląt Lwowskich i dalej w kierunku placu Wróblewskiego, Biskupina i Oporowa.

Tramwaje linii 31 i 33 zostaną skierowane objazdem od placu Orląt Lwowskich przez nową trasą autobusowo-tramwajową, ulicę Śrubową, Złotoryjską i Legnicką do placu Strzegomskiego a następnie pojadą przez ulicę Legnicką i plac Jana Pawła II i dalej w kierunku Gaju lub Sępolna.

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ulicy Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa:
  • linia 710 na trasie pl. Jana Pawła II - Leśnica - pl. Solidarności;
  • linia 731 na trasie pl. Jana Pawła II - Stadion Wrocław (Królewiecka) - pl. Solidarności (kursy przedłużone od placu Jana Pawła II);
  • linia 733 na trasie pl. Jana Pawła II - Pilczyce - pl. Solidarności.

Dodatkowo podczas prowadzonych prac na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Zachodniej, od 4 września 2021 roku przez okres około 2 miesięcy autobusy linii 102 jadące z pętli przy ulicy Grabowej w kierunku placu Jana Pawła II pojadą objazdem od ulicy Legnickiej przez ulicę Poznańską do ulicy Zachodniej z pominięciem przystanku "Głogowska".

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 4-5.09.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 710 lub 733 oraz autobusem linii 731 na odcinku pl. Jana Pawła II - Kwiska - pl. Solidarności. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 31 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 731 oraz autobusem linii 710 lub 733 na odcinku pl. Jana Pawła II - Kwiska - pl. Solidarności.. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733 oraz autobusem:
 
  • linii 710 na odcinku pl. Jana Pawła II - Pilczyce - pl. Solidarności;
  • linii 731 na odcinku pl. Jana Pawła II - Kwiska - pl. Solidarności..
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

POWRÓT TRAMWAJÓW NA LEGNICKĄ

Po wbudowaniu rozjazdów tymczasowych, tramwaje linii 3, 10, 20, 31 i 33 powrócą na trasę do Leśnicy i Pilczyc w dniu 6 września 2021 roku (poniedziałek).

11 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i Festiwal Światła

W związku z planowaną imprezą pn. "11 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i Festiwal Światła", który odbędzie się 3 i 4 września 2021 roku (piątek i sobota) na Stadionie Wrocław, zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa S2 na trasie:

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia będzie kursowała z częstotliwością co około 10 minut w godzinach od 21:00 do 1:00 w nocy z 3/4 i 4/5 września 2021 roku.

Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną S2 wynosi 4,60 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 2,30 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

W związku z kolejną edycją Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans oraz koncertami odbywającymi się w Kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej w dniu 6 września 2021 roku (poniedziałek) w godzinach 18:00-21:00 zostanie wprowadzona zmiana trasy linii tramwajowych 6, 7, 15 i 74.

Tramwaje linii 6, 7 i 15 jadące od strony ulicy Świdnickiej w kierunku pętli Kowale lub Poświętne zostaną skierowane objazdem od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, plac Dominikański, ulicę Piaskową do ulicy Grodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych w ciągu ulicy Widok i Szewskiej.

Tramwaje linii 74 jadące od strony FAT-u w kierunku Osobowice zostaną skierowane objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez plac Dominikański, ulicę Piaskową do ulicy Grodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych w ciągu ulicy Szewskiej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-20 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany