reklama
14 luty 2024

Zmiany komunikacyjne związane z protestem rolników w centrum Wrocławia – 15 lutego

zdjęcie: Zmiany komunikacyjne związane z protestem rolników w centrum Wrocławia – 15 lutego / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Juro (15 lutego) w centrum Wrocławia odbędzie się ogólnopolski protest rolników. Do miasta wjedzie ok. 500 ciągników. Do godziny 5.00 rano kilkanaście z nich pojawi się na ul. Widok przy siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Reszta zajmie parking przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, przy ul. Mazowieckiej oraz Poczcie Głównej.
REKLAMA

Zamknięta ul. Widok

W związku z tym od ok. godz. 5.00 do ok. 14.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Widok. Od godziny ok. 9.30 do ok. 12.00 objazdami (z pominięciem ul. Widok) kursować będą tramwaje linii: 6 i 7, 18.

Także w czasie przejścia protestujących (ok. 10.00-12.00) z ul. Widok, przez ul. Oławska i pl. Społeczny do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego – czasowo wstrzymywana zostanie autobusowa komunikacja zbiorowa. Poza tymi wyjątkami komunikacja tramwajowa w mieście będzie kursowała bez zmian.
Prosimy, by wziąć te utrudnienia pod uwagę planując wyjazdy do pracy, szkoły, czy na uczelnie. Zalecamy omijanie centrum Wrocławia i w miarę możliwości korzystanie z komunikacji miejskiej.

Trasy objazdu

Autobusy:
D – w kierunku Os. Sobieskiego od Arkad, przez Kościuszki – Kołłątaja – Skargi – Galeria Dominikańska (zmiana nie powoduje ominięcia żadnego przystanku na trasie) – wdrożenie od porannych wyjazdów do 12.30.

Tramwaje:
Operacyjne wprowadzenie objazdów z powodu zamknięcia ul. Widok w godz. 9.30-12.30 dla linii tramwajowych:
6, 7 – w kierunku Kromera i Poświętnego: od Renomy przez Podwale – Krupnicza – K. Wielkiego – Szewska (dalej zgodnie z rozkładem. W przeciwną stronę zgodnie z rozkładem. Zmieniona trasa omija przystanki: Opera, Świdnicka (Dom Europy);
18 – w obu kierunkach od: Teatralna – pl. Teatralny – Świdnicka – Podwale – Krupnicza – K. Wielkiego dalej stałą trasą (omija przystanki Świdnicka (Dom Europy), Świdnicka, Zamkowa).

Nad przebiegiem jutrzejszego zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji. Działania zabezpieczające wspierać będą także wrocławscy strażnicy miejscy, nadzór ruchu MPK oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Zgromadzenie formalnie rozpocznie się ok. godz. 10.00 i potrwa do godz. 17.00. Planowana liczba uczestników – ok. 1 000 osób.

Cel zgromadzenia zgłoszony przez organizatora – sprzeciw wobec wdrożenia „Zielonego Ładu”, sprzeciw wobec ograniczeniom handlu zwierzętami w Polsce oraz unormowanie handlu z Ukrainą.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
23.6°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 21:11
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2025-07-05 17:00
miejsce
Przystań Zwodowani, Wrocław, Wyspa...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-05 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-05 18:00
miejsce
Oratorium Marianum, Wrocław, pl....
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-05 18:00
miejsce
Klub Wędrówki, Wrocław, ul....
wstęp biletowany