Zmiany rozkładów jazdy od 11 grudnia

zdjęcie: Zmiany rozkładów jazdy od 11 grudnia / fot. Autorstwa Tenautomatix - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4733269
fot. Autorstwa Tenautomatix - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4733269
Zbiorcza informacja dotycząca zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej, które zaczną obowiązywać od 11 grudnia.
REKLAMA
Kolejny etap wymiany rozjazdów na placu Dominikańskim

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Dominikańskim czyli:
 • zakończenie wymiany rozjazdów od strony placu Społecznego;
 • rozpoczęcie wymiany rozjazdów od strony ulicy Kazimierza Wielkiego;
od 11 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33 oraz na liniach autobusowych K i 245.

Tramwaje linii 2 powrócą już na swoją stałą trasę przejazdu i będą kursowały w obu kierunkach przez plac Dominikański i ulicę Kołłątaja.

Trasa "trójki" zostanie przedłużona do placu Wróblewskiego, a tramwaje linii 5 pojadą od ulicy Piłsudskiego przez ulicą Małachowskiego i Pułaskiego również tylko do placu Wróblewskiego co wynika z nadal prowadzonych prac przy przebudowie ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z aleją Armii Krajowej.

Tramwaje linii 4 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego do placu Społecznego.

Tramwaje linii 10 będą kursowały w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Szczytnicką, most Pokoju, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Tramwaje linii 33 będą kursowały w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Grunwaldzki, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Autobusy linii K i kursy nocne linii 245 jadące od strony Dworca Głównego w kierunku Różanki lub Kozanowa, od ulicy Kołłątaja pojadą objazdem przez ulicę Kościuszki, Dąbrowskiego, Krasińskiego i Oławską do placu Dominikańskiego.

W kierunku przeciwnym, trasa autobusów linii K i 245 pozostanie bez zmian.

Prace potrwają około 4 tygodni.


Kolejny etap wymiany zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Piastowska

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej, od 11 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 9 i 70.

Tramwaje linii 1 i 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Poniatowskiego i Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej.

Tramwaje linii 9 pojadą objazdem w obu kierunkach od pętli Sępolno przez ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie, pl. Grunwaldzki i ulicę Piastowską do ulicy Sienkiewicza, a tramwaje linii 17 będą nadal kursowały dotychczasowym objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, Szczytnicką, plac Grunwaldzki do mostu Szczytnickiego.

Obsługę komunikacyjną ulicy Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie pl. Grunwaldzki - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską z częstotliwością:

dni robocze
 • w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.
sobota i niedziela
 • z częstotliwością co 10 minut.

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 17 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 17 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 9 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają 1 tydzień.


Uruchomienie nowych przystanków przy alei Kasprowicza

Z dniem 11 grudnia 2021 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w obu kierunkach w trasie przejazdu autobusów linii 105, 118, 119, 130, 132, 930 i kursów wyjazdowych i zjazdowych z zajezdni przy ulicy Obornickiej o nazwie "Syrokomli" który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu alei Kasprowicza i ulicy Syrokomli.

Przystanek będzie posiadał status przystanku "na życzenie".


Zakończenie remontu pętli Park Południowy

W związku z przedłużeniem prac związanych z remontem pętli tramwajowej "Park Południowy" przy ulicy Ślężnej, planowane przywrócenie tras linii tramwajowych 9 i 15 do Parku Południowego zostaje przesunięte z 7 grudnia 2021 roku (wtorek) na 11 grudnia 2021 roku (sobota).

W dniach 7-10 grudnia 2021 roku (wtorek-piątek) tramwaje linii 9 i 15 nadal będą skrócone do zajezdni tramwajowej "Gaj" - przystanek "Uniwersytet Ekonomiczny".

Na odcinku Petrusewicza - Park Południowy - Petrusewicza nadal będą uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709 z częstotliwością:

dni robocze
 • do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
 • w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
 • w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 7-10.12.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana nazwy przystanku przy ulicy Strzegomskiej

Z dniem 11 grudnia 2021 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanków "Centrum Zarządzania Kryzysowego", które zlokalizowane są przy ulicy Strzegomskiej na "Strzegomska 148";
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-1.6°C
wschód słońca: 07:32
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-02 11:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 13:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany