Tego jeszcze nie było! Będzie można wejść na dach Hali Stulecia!

Od uroczystego otwarcia Hali Stulecia w 1913 r. mija dziś dokładnie 107 lat. Z tej okazji na swoim Facebooku Hala Stulecia rozpoczyna cykl i ogłasza konkurs pod wspólnym hasłem #PamiętamTOnaMAXA. Nagrodą główną jest możliwość udziału w ekskluzywnym spacerze z przewodnikiem, którego zwieńczeniem będzie wejście na dach jednego z najbardziej rozpoznawalnych wrocławskich zabytków.
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać i przesłać swoje najlepsze wspomnienie związane z Halą Stulecia. – To może być krótka anegdota, może być zabawnie, może być sentymentalnie, może być osobiście. Nie narzucamy żadnego schematu. Naszym cyklem chcemy przede wszystkim pokazać, że Hala Stulecia to nie tylko pionierski projekt architektoniczny, to nie tylko beton, ale przede wszystkim miejsce spotkań – zawodowych i prywatnych, planowanych i przypadkowych, tych ważnych i tych codziennych – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

Celem cyklu #PamiętamTOnaMAXA i związanego z nim konkursu jest stworzenie zbioru wideo-wspomnień, w których znani i mniej znani wrocławianie podzielą się swoimi wspomnieniami związanymi z Halą Stulecia. – Wrocław jest miastem spotkań, a Hala Stulecia jest tego najlepszym przykładem. To miejsce szczególne, z którym niemal każdy mieszkaniec wiąże jakieś wspomnienia. Być może to właśnie w Hali Stulecia poznaliście swoją drugą połówkę, być może to właśnie w Hali byliście na najlepszym koncercie w życiu, a może po prostu spotkało was tu coś bardzo zabawnego, np. podczas wagarów w Kinie Gigant. Nie możemy się doczekać, aby poznać te historie! – dodaje Magdalena Piasecka

Na Facebooku Hali Stulecia jest już dostępne pierwsze wideo z cyklu – swoim wspomnieniem dzieli się prezes Hali Stulecia. W najbliższym czasie publikowane będą wspomnienia innych wrocławian. Konkurs skierowany do wszystkich miłośników Hali rozpoczyna się dzisiaj, dokładnie 107 lat od jej uroczystego otwarcia, i będzie trwał równy miesiąc (do 20 czerwca). Szczegółowe zasady są dostępne w wydarzeniu na Facebooku Hali Stulecia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany