kategoria: Kraj
17 czerwiec 2024

Zamordował znajomego żony, którą też chciał zabić - wyrok: 25 lat

zdjęcie: Zamordował znajomego żony, którą też chciał zabić - wyrok: 25 lat / fot. PAP
fot. PAP
37-letni Krzysztof L. został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo znajomego żony oraz za usiłowanie jej zabójstwa. Wyrok nie jest prawomocny.
REKLAMA

W zielonogórskim sądzie okręgowym zakończył się proces w sprawie zabójstwa, do którego doszło 8 lipca dwa lata temu na terenie dawnej fabryki Dozamet w Nowej Soli.

Sprawca nie chciał się poddać jednorazowemu badaniu przez biegłych psychiatrów. Trafił na obserwację. "Biegli uznali, że w chwili morderstwa był zdolny do pokierowania swoimi czynami i może stanąć przed sądem" – powiedział PAP prok. Robert Kmieciak, prokurator okręgowy w Zielonej Górze.

Krzysztof L. nożem zabił 31-letniego znajomego 32-letniej żony, którą też zamierzał zabić. "Kobieta przeżyła tylko dlatego, że udało się jej uciec oraz dzięki szybkiej interwencji lekarskiej. Była operowana, to uratowało jej życie" – powiedział prokurator Kmieciak.

"Sąd wydał wyrok 25 lat więzienia" – przekazał. Wyrok nie jest prawomocny.

Krzysztof L. był wielokrotnie karany i odbywał wcześniej kary więzienia. (PAP)

pij/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
28.3°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany