kategoria: Księgarnia
17 październik 2023

W Kamiennej Górze mężczyzna oblany łatwopalną substancją wszedł do biblioteki. Prawdopodobnie chciał się podpalić

zdjęcie: W Kamiennej Górze mężczyzna oblany łatwopalną substancją wszedł do biblioteki. Prawdopodobnie chciał się podpalić / pixabay/922998
Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który oblany łatwopalną substancją wszedł do biblioteki miejskiej w Kamiennej Górze (Dolnośląskie) z prawdopodobnym zamiarem podpalenia się.
REKLAMA

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka powiedziała PAP, że do zdarzenia doszło we wtorek rano.

"47-letni mężczyzna, oblany łatwopalną substancją, wszedł do biblioteki i rozlał substancję na podłogę. Następnie podpalił podłogę" – relacjonowała policjantka. Dodał, że 47-latek miał przy sobie nóż.

Lokal momentalnie wypełnił się dymem. Desperata obezwładnili policjanci, którzy zostali wezwanie przez pracowników biblioteki. "Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów, w momencie, kiedy zbliżał się do nich z zapalniczką" – powiedziała Trzepak-Balicka.

Z biblioteki ewakuowano sześciu osób; nikomu nic się nie stało.

47-latek został przewieziony do szpital. Dalsze czynności policyjne będą zależały od stanu jego zdrowia. Nie są znane motywy działania mężczyzny.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
20.8°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany