19 listopad 2020

„Trampoliny do kultury” – zostań liderem kultury

fot. nadesłane
Masz ogrom zapału, kreatywności i innowacyjnych pomysłów, które pragniesz przekuć w działanie? A może już prowadzisz własną działalność lub udzielasz się w NGO w obszarach kultury? Fundacja Open Mind oraz CRZ Krzywy Komin zapraszają na bezpłatne warsztaty w ramach pracowni Lidera Kultury, podczas których zdobędziesz skuteczne narzędzia do realizacji swoich pomysłów w sektorze kreatywnym. Najbliższe zajęcia w formule on-line odbędą się już 23 listopada!
REKLAMA
Lider Kultury to jedna z siedmiu pracowni działających w ramach projektu „Trampolina do kultury”. Jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. Fundacja w sposób szczególny zaprasza do pracowni osoby zaangażowane w działalność kulturotwórczą różnorodnych instytucji i organizacji pozarządowych, animatorów kultury, a także przedsiębiorców – zwłaszcza tych rozpoczynających swoją karierę w obszarze kultury.

Pracownia Lidera Kultury oferuje bezpłatne szkolenia i warsztaty, które wyposażą uczestników w kompleksową wiedzę i narzędzia niezbędne do realizacji projektu kulturalnego - od idei do końcowego rozliczenia. Nadrzędnym celem działania pracowni Lidera Kultury jest kształcenie świadomych i kompetentnych liderów, którzy sami będą inicjować kolejne „trampoliny” do kultury, sztuki i rozwoju społecznego.

Tematyka zajęć pracowni obejmuje m. in. zarządzanie własnym projektem, podstawy finansowania, monitoring i ewaluację projektów kulturalnych. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z zakresu zarządzania, i ekonomii, menedżerów projektów oraz doświadczonych animatorów kultury.

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologią oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Program „Trampolina do kultury” obejmuje ponad 50 bezpłatnych wydarzeń w 7 pracowniach tematycznych: Kultura Ubioru, Kultura Mebla,

Kultura Książki, Kultura Animacji Graficznej, Kultura Lidera Kultury, Kultura Przestrzeni Miejskiej, Trampolina Kids & Senior Design.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Ze względu na dbałość o jakość i skuteczność zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram zajęć on-line:
  • Podstawy finansowania. Programy grantowe i foundraising
23 listopada, godz. 9.30 -12.30
zapisy: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/podstawy-finansowania/
  •  Od idei do projektu. Jak przekuć idee w projekt? 
30 listopada, godz. 9.30-11.10
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/idei-projektu-przekuc-idee-projekt/
  • Zarządzanie projektami w kulturze
9 grudnia, godz. 9.30-11.10
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/zarzadzanie-projektami-kulturze/
  • Monitoring, ewaluacja, ocena. Jak podsumować projekt?
16 grudnia, godz. 9.30-11.10
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/monitoring-ewaluacja-ocena/

Więcej informacji o programie i zapisy: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

Program „Trampoliny do kultury” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany