Wystawa Wojtka Wieteski "Paradise 101" w Narodowym Forum Muzyki

fot. nadesłane - plakat
Serdecznie zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego na wystawę Wojtka Wieteski Paradise 101 , która będzie dostępna dla zwiedzających od 5 czerwca do 29 sierpnia 2021. Wielkoformatowe fotografie, obrazy filmowe i autorskie obiekty aranżowane w przestrzeni podkreślają nieoczywiste granice między fotografią, filmem i architekturą, a przy okazji stawiają pytania o przyszłość opowiadania historii poprzez obrazy rejestrowane i kreowane cyfrowo.
REKLAMA
Projektem Paradise 101 Wojtek Wieteska podsumowuje cykl fotografii oraz obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii przełomu XX i XXI wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą wizualnych narracji, które Roland Barthes określił jako „Imperium Znaków”, a David Hockney nazwał „perspektywą zmiennych punktów widzenia”.

Paradise 101 to bezprecedensowa ingerencja we wnętrza Narodowego Forum Muzyki. Obraz i architektura tworzą integralne doświadczenie odbierane więcej niż jednym zmysłem. Wszystkie fotografie są pokazywane bez ram, w formie instalacji, które można oglądać z różnych kierunków i stron: widz sam nadaje tempo, kolejność oglądania oraz odkrywania relacji między obrazami. W miarę przemieszczania się po wnętrzach NFM te zależności wciąż się zmieniają.

Łącznie prezentowanych będzie 280 fotografii wykonanych w Japonii między 1991 a 2019 rokiem. Instalacje dźwiękowe i filmowe powstały w roku 2020.

Fotografie wyprodukowane zostały na papierze FujiFilm Maxima i FujiFlex Crystal Archive w formatach: 127x360cm oraz 50x250cm.

Projekt powstał we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w latach 2020–2021, gdzie był pokazywany pierwotnie.


Wydarzenie towarzyszące
Otwarciu wystawy w NFM towarzyszyć będzie koncert muzyki elektronicznej na aparaty fotograficzne i obiektywy w wykonaniu Łukasza Szałankiewicza, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 18.00 w formie streamingu online. Równolegle do komponowanej na żywo muzyki na wewnętrznych ścianach foyer NFM będą rzutowane ujęcia filmowe przedstawiające japoński krajobraz zarejestrowany przez Wojtka Wieteskę w 2019 roku. Partnerem wydarzenia jest Fujifilm Polska.


Wojtek Wieteska – artysta, doktor sztuk wizualnych i wykładowca z dwudziestoletnim doświadczeniem. Od 2021 roku jest związany ze School of Form w ramach SWPS w Warszawie. Jego prace były wystawiane w: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Galerii Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.
wojtekwieteska.pl

Ania Diduch – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, wieloletnia dziennikarka kulturalna specjalizująca się w dziedzinie dizajnu.
www.privmag.com
www.instagram.com/privmag

Łukasz Szałankiewicz (Zenial) – artysta dźwiękowy, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej oraz Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze muzycznej, jak i wizualnej. Jego działalność artystyczna oscyluje również wokół interaktywnych instalacji.
www.zenial.pl
www.facebook.com/Zeniallo
www.instagram.com/zeniallo
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany