10 czerwiec 2021

Pies nie kaktus. MPK Wrocław zapewni wodę zwierzętom

fot. nadesłane
Zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach wrocławskiego MPK. Ogólnodostępne miski dla psów przewoźnik zamontował przy swoich punktach socjalnych. W ten sposób chce zabezpieczyć czworonogi przed upałami.
REKLAMA
MPK udostępniło już pięć pierwszych wodopojów. Są one odpowiednio oznakowane – tak, by nie było wątpliwości, że mogą z nich korzystać czworonogi. Kolejne, jeszcze w tym tygodniu, będą sukcesywnie pojawiały się na przystankach końcowych MPK w różnych częściach miasta.

– Wiele z tych miejsc to węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą się dogodnie przesiadać. Krótka przerwa w podróży to zatem doskonała okazja do napojenia zwierzaka – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Udogodnienie będzie jednak przeznaczone nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by – zwłaszcza w upalne dni – w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy MPK.

– Sam od niedawna jestem właścicielem wspaniałej suczki imieniem Lucy i wiem, jak dla naszych czworonożnych przyjaciół ważne jest odpowiednie nawodnienie – dodaje prezes MPK.

Inicjatywę doceniła wrocławska Rada ds. Zwierząt.
– Gorące dni są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Szczególnie dla psów, bo mają one słabe możliwości chłodzenia – podkreśla Barbara Borzymowska, przewodnicząca rady. – Psy powinny mieć ciągły dostęp do świeżej wody, więc każde takie miejsce jest na wagę złota.

– Cieszymy się, że duża miejska spółka, jaką jest MPK Wrocław, daje dobry przykład – mówi Katarzyna Szakowska ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ. – Liczymy na to, że to działanie zainspiruje właścicieli mniejszych firm, czy nawet zwykłych mieszkańców, do wystawiania misek z wodą dla zwierząt przed sklepami albo blokami.
Przewoźnik zachęca wrocławian i turystów do podróżowania razem ze swoimi zwierzakami. Psy czy koty mogą poruszać się komunikacją miejską bez dodatkowego biletu – opłata za przewóz czworonoga została we Wrocławiu zniesiona kilka lat temu. Ważne jest, by pies był na smyczy i w kagańcu. Małe zwierzęta domowe powinny być przewożone w transporterze.

Lista pętli, na których są dostępne miski z wodą dla zwierząt
    • ZOO – pętla tramwajowa
    • Biskupin – pętla tramwajowa
    • Karłowice (ul. Zawalna) – pętla tramwajowo-autobusowa
    • Kozanów – pętla autobusowa
    • Oporów – pętla tramwajowa

Lista pętli, na których miski pojawią się do końca tego tygodnia
    • LEŚNICA – pętla tramwajowo-autobusowa
    • Os. Sobieskiego – pętla autobusowa
    • Krzyki – pętla autobusowa
    • Gaj – krańcówka tramwajowa
    • Księże Małe – pętla tramwajowa
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany