Ponad 10 000 zaszczepionych we wrocławskim SZCZEPCIObusie
Wsparcia mobilnemu punktowi szczepień od początku udzielił m.in. dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.Chciałbym bardzo podziękować naszym partnerom, z którymi na co dzień współpracujemy. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe. W sposób szczególny jednak dziękuję każdej z dziesięciu tysięcy osób, które nam zaufały – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Gdy SZCZEPCIObus ruszał w miasto 1 lipca zakładaliśmy, że zaszczepienie tysiąca osób będzie sukcesem. Nie doceniliśmy Wrocławian i siebie – przyznaje.
Jak zapewnia wrocławskie MPK, jego SZCZEPCIObus będzie wyjeżdżał na wrocławskie ulice tak długo, jak tylko będzie na niego zapotrzebowanie.Gdy prezes Balawejder zadzwonił do mnie późną wiosną, by przedstawić pomysł SZCZEPCIObusa, bardzo się ucieszyłem, bo to bardzo dobra inicjatywa. Martwiły nas wtedy tylko problemy z dostępnością szczepionek jednodawkowych – wspomina Łukasz Sendecki, dyrektor dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Teraz mamy tak naprawdę nieograniczoną podaż szczepionek, ale mimo tego jedynie 60% obywateli naszego kraju jest w pełni zaszczepiona. Zapraszamy do szczepienia się, np. w takich miejscach jak SZCZEPCIObus.
Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem medycznym w pierwszych miesiącach akcji było Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. Obecnie jest nim Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.