kategoria: Miasto
27 luty 2023

W kółko kręcę i rowery miejskie - wracają od 1 marca!

fot. nadesłane
Przed nami trzecia edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”! Tym razem w odsłonie przedwiosennej. Przez miesiąc od 1 do 31 marca wrocławianie, wybierając rower jako swój główny środek transportu, będą rywalizować o cenne nagrody – sakwy rowerowe, lampki, koszulki, karty podarunkowe oraz vouchery na wypożyczenie Wrocławskiego Roweru Miejskiego, który również 1 marca rozpoczyna nowy sezon!
REKLAMA
„W kółko kręcę” to rywalizacja rowerowa adresowana m.in. do aktywnych zawodowo, studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych czy seniorów.

Wystarczy założyć konto w aplikacji i od 1 do 31 marca regularnie podróżować rowerem. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy między domem, a codziennym miejscem dojazdu. To może być praca, szkoła, uczelnia czy klub seniora – mówi Monika Kozłowska-Święconek dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.

Nie musisz mieć własnego roweru

1 marca rozpoczyna się sezon odświeżonego po przerwie Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Podpisana w ubiegłym roku nowa umowa z operatorem systemu zakłada więcej rowerów i nowe stacje. Od tego roku w sezonie od marca do końca listopada wrocławianie będą mogli korzystać z 2300 jednośladów (do tej pory 2200) oraz 230 stacji (do tej pory 220), które znajdą się już na każdym wrocławskim osiedlu.

Zimą rowerów również będzie więcej. Od grudnia do końca lutego będzie można skorzystać z 1150 jednośladów (wcześniej 665). Ponadto do wypożyczenia będą także rowery nietypowe, takie jak elektryczne, tandemy i transportowe – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.  

Od 1 marca zwiększą się ceny za wypożyczenie rowerów miejskich, ale pierwsze 20 minut jazdy pozostaje darmowe. Kolejne 40 minut będzie kosztowało 3 zł (do tej pory 2 zł). Każda następna rozpoczęta godzina to 6 zł (wcześniej 4 zł).

Regularność kluczem do zwycięstwa

Oprócz przejechanego dystansu nagradzana będzie przede wszystkim regularność. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za regularną jazdę 5 dni z rzędu (w przypadku przejazdów o minimalnej długości 1,5 km).

 Zależy nam na tym, by w wyzwaniu wzięło udział jak najwięcej mieszkańców Wrocławia. Dlatego punktowane będzie również skuteczne zaproszenie znajomego do rywalizacji – mówi Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Co ciekawe, rywalizacja będzie mogła odbywać się w utworzonych grupach szkolnych czy uczelnianych. Uczestnicy mogą również tworzyć grupy swoich firm.

„Okrążyć Ziemię” co najmniej 14 razy

Celem akcji jest promocja roweru jako szybkiego, zdrowego, taniego i niezależnego środka transportu w przestrzeni miejskiej, a także przedłużenie sezonu rowerowego.

W zeszłorocznej jesiennej edycji udział wzięły 1444 osoby, które przejechały w sumie 531 424 km. To dystans odpowiadający trzynastokrotnemu okrążeniu Ziemi – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Jest o co walczyć!

Wspólnie ze sponsorami i partnerami rywalizacji przygotowano wiele atrakcyjnych nagród:

Co ważne, nagrody główne, czyli sakwy rowerowe (Ortlieb Back-Roller Classic 2x20 l, Ortlieb Office Bag 21 l, Crosso Click System 2x30 l), zdobędą osoby, które zajmą w rankingu 3., 13. i 33. miejsce. Dzięki temu każdy z nas ma szansę na wygraną – nie tylko wyczynowcy – mówi Magdalena Kroma z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

Oprócz tego, zdobywając punkty, otrzymujemy odpowiadające ich liczbie „monety”, za które możemy dokonać zakupu w kiosku znajdującym się w aplikacji mobilnej. Nagrody od fundatorów nagród Gminy Wrocław, Wrocław Fashion Outlet - VIA Wrocław sp. z o.o. i Nextbike Polska S.A., będą pojawiały się w "kiosku" w aplikacji od 15 marca 2023 r.

W dniach 30-31 marca oraz 1-3 kwietnia 2023 r. rankingi zostaną ukryte dla uczestników. Ranking wraz z ostatecznymi wynikami zostanie ponownie opublikowany 4 kwietnia 2023 r.

Jak wziąć udział w rywalizacji? Rejestracja w 3 krokach

  1. Rywalizacja odbywa się w bezpłatnej aplikacji mobilnej „W kółko kręcę”, dostępnej zarówno na telefonach z systemem Android, jak i IOS. Pobierz aplikację i zarejestruj się do gry.
  2. Oznacz w aplikacji miejsce startu (miejsce zamieszkania) i cel codziennych dojazdów (np. lokalizację pracy, szkoły, uczelni).
  3. Wsiądź na rower i rejestruj przejazdy!

Podstawowe zasady punktacji

  • 50 punktów za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km na trasie miejsce zamieszkania – praca/szkoła/uczelnia/senior lub praca/szkoła/uczelnia/senior – miejsce zamieszkania, wskazanych przez uczestnika przy rejestracji do rywalizacji, z ograniczeniem do punktowania dwa razy dziennie w pięciu dowolnych dniach w tygodniu, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 30 minut;
  • 1 pkt – 1 kilometr. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt –  z limitem maksymalnie 30 punktów dziennie;
  • 5 pkt za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 15 minut, z limitem maksymalnie 2 przejazdów dziennie;
  • 50 pkt za każde 5 dni z rzędu regularnej jazdy – punkty będą przyznawane po każdych 5 dniach, w którym uczestnik zarejestruje przejazdy o minimalnej długości 1,5 km;
  • 10 pkt za skuteczne zaproszenie osoby do rywalizacji (maksymalnie 10 osób) oraz 2% punktów zaproszonego każdego dnia dla zapraszającego z limitem maksymalnie 10 zaproszonych;
  • Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się i/lub kończące się w obszarze administracyjnym miasta Wrocław;
  • Ww. punkty są przyznawane za jazdę na rowerze. Podróże na rowerze muszą zaczynać się i/lub kończyć w granicach administracyjnych miasta Wrocławia. Punkty będą przyznawane za całą trasę przejazdu uczestnika z ww. limitem, 30 punktów dziennie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
29.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany