ZUS przy ul. Reymonta we Wrocławiu idzie do przebudowy

Od 2 marca klienci, którzy dotychczas sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi załatwiali w Inspektoracie ZUS przy ulicy Reymonta we Wrocławiu, powinni korzystać z innych placówek. Za dwa tygodnie sala obsługi klientów zostanie zamknięta. Remont budynku i budowa nowej sali obsługi skończą się za dwa lata.
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W tym czasie zostanie rozbudowany budynek przeznaczony na nową salę obsługi co zapewni klientom ZUS komfort w czasie załatwiania spraw ubezpieczeniowych Powstaną nowe miejsca parkingowe dla osób odwiedzających inspektorat a sam budynek będzie łatwo dostępny dla osób niepełnosprawnych. Stary budynek zostanie gruntownie zmodernizowany. Zostanie w nim wykonana termomodernizacja, wymienione okna i oświetlenie. Piwnice pod budynkiem zostaną odwodnione będzie wykonana wentylacja składnicy akt. Ze względu na stopień zużycia zostanie także wymieniona część instalacji budynkowych.

- Nasi klienci oczekują wygody w czasie wizyty w ZUS a obecna sala jest już bardzo stara i po prostu za mała na ich potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowej, nowoczesnej sali – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzeczniczka zapewnia, że w nowej, zbudowanej według najwyższych standardów sali, klienci będą swoje sprawy mogli załatwiać nie tylko w dobrych warunkach, ale też przy zachowaniu pełnej poufności danych. Sala będzie klimatyzowana.

- Niestety nie ma możliwości obsługiwania klientów w czasie trwającego remontu, dlatego prosimy naszych klientów o wyrozumiałość i odwiedziny ZUS przy ulicy Litomskiej i Pretficza - mówi Iwona Kowalska-Matis. – Tych naszych klientów, którym wygodniej jest swoje zusowskie sprawy załatwiać w Oleśnicy zapraszam do naszego Inspektoratu właśnie tam – dodaje.

Na czas przebudowy pracownicy sali obsługi klientów z Inspektoratu przy ulicy Reymonta zostają przeniesienia do placówek ZUS przy Pretficza i Litomskiej, dzięki czemu na klientów będzie czekało więcej działających okienek. W następnych dwóch latach w inspektoracie przy ul. Reymonta klienci będą mieli jedynie możliwość złożenia korespondencji w kancelarii na tzw. „Dziennik Podawczy” oraz pobrania druków i formularzy. Nie będzie czynny urzędomat.

Od 2 marca 2020 r. obsługa klientów odbywać się będzie w dwóch naszych placówkach: Oddziale ZUS przy ul. Pretficza 11 oraz II Inspektoracie przy ul. Litomskiej 36.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany