7 czerwiec 2021

NCK: rusza IV ogólnopolski konkurs Do Hymnu

fot. PAP
Ruszył nabór zgłoszeń szkół podstawowych na IV ogólnopolski konkurs Do Hymnu, którego organizatorem jest Narodowe Centrum kultury (NCK). Zgłoszenia można nadsyłać na adres NCK do 23 czerwca.
REKLAMA

Jak wyjaśniono na stronie NCK, "Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły".

"W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady" - czytamy w informacji o konkursie.

"Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu, wystarczy wypełnić poniższy formularz, który jest dostępny na stronie: https://www.webankieta.pl/ankieta/634606/do-hymnu-zgloszenie-do-iv-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-dla-szkol-podstawowych.html" - napisano.

Jak wyjaśniono, w konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół, a o ich przyjęciu zdecyduje poprawne wypełnienie wniosku i kolejność zgłoszeń.

Wyniki naboru zgłoszeń podane zostaną 30 czerwca 2021 roku. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 27 września. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 30 listopada.

Więcej informacji i regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu/do-pobrania.

"Do tej pory w trzech edycjach konkursu wzięło udział łącznie niemal 130 tys. uczniów z ok. 680 szkół (I edycja: ok. 64 tys. uczniów i blisko 300 szkół, II edycja – 46 tys. uczniów z 250 szkół, III edycja – 18 tysięcy uczniów ze 136 szkół)" - czytamy na stronie NCK.

Konkurs Do Hymnu sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-22.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-25 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany